Magazin
Giriş Tarihi : 01-09-2020 10:26   Güncelleme : 01-09-2020 12:11

Haldun Boysan vefat etti

Usta oyuncudan acı haber. Kurtlar Vadisi'nin Tombalacı lakabıyla ünlenen Haldun Boysan hayatını kaybetti. Haldun Boysan kimdir, nasıl vefat etti.

Haldun Boysan vefat etti

Sanat camiasının usta oyuncularından olan Haldun Boysan'dan acı haber geldi. Nevşehir'de vefat eden Boysan'ın vefat haberi üzerine sevenleri yasa boğuldu.

Aramızdan ayrıldı
'Tombalacı' karakterine hayat veren, usta oyunculuğu ile izleyenleri ekran başına kilitleyen Haldun Boysan vefat etti. Bir dönem Kurtlar Vadisi dizisi ile seyircilerin vazgeçilmezi olan ünlü oyuncu, Nevşehirde kaldığı otelde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Kariyer hayatı boyunca bir çok karaktere hayat veren Haldun Boysan ATV ekranlarında yayınlanacak olan Maria ve Mustafa dizisinin çekimleri Nevşehir'in Ürgüp İlçesine gitmişti. Kaldığı otelde fenalaşan Boysan'ın kalp krizi geçirdiği anlaşıldı. Set çalışanlarının 112 sağlık ekiplerini araması üzerine yapılan tüm sağlık müdahalesi rağmen kurtarılamadı. Tombalacı Mehmet karakterine hayat veren Haldun Boysan'ın sevenleri gelen acı haber üzerine yasa boğuldu. Usta oyuncu 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. 

Haldun Boysan kimdir..
Usta oyuncu 6 Temmuz 1958 Ankara’da dünyaya geldi. TED Ankara Koleji ve Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümü mezunu olan Boysan, Ankara Sanat Tiyatrosu ile İstanbul Şehir Tiyatrosu’nda görev yaptı. İngilizce ve Türkçe dublaj yapan Boysan, 1999 senesinde 11. Ankara Film Festivalinde Gemide filmi ile en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü aldı. Boysan’ın koyu bir Beşiktaş taraftarı olduğu biliniyordu. Bugüne kadar Çarli, Ruhsar, Aşkın Dağlarda Gezer, İkinci Bahar, Ünlü Yıldız, Derviş, Maruf, Vasiyet, Harbi Define, Sensiz Yaşayamam, Bir Hikayem Var, İkizler Firarda, Türkan, Otel Divane, Gülcemal, Meddah, Hızlı ve Tüplü, Hasret Bitti, Hazan, Karayel, Kırıntılar, Somuncu Baba Aşkın Sırrı, Saklambaç, Canavar Gibi, Geçmişteki Sır, Kurtlar Vadisi, Seni Kimler Aldı gibi birçok dizi ve sinema filminde rol almıştır.