Gündem
Giriş Tarihi : 19-06-2020 21:22   Güncelleme : 19-06-2020 21:22

Hacılar projelerine tam not

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan'ın ilçe için hazırladığı projeler AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'den tam not aldı

Hacılar projelerine tam not

Kayseri Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, ilçe için hazırlanan projeler hakkında AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'ye brifing verdi.

Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, bugün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'yi, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan'ı misafir etti. Başkan Bilal Özdoğan, ilçede yapılan ve yapımı devam eden projeler hakkında geniş kapsamlı bir brifing verdi.
 

Toplantı sonrası Hacılar’ın kendileri için en güzide en çok sevdikleri ilçelerden birisi ve İlçenin Türkiye’ye de örnek bir yapıya sahip olduğuna vurgu yapan Özhaseki, "Birkaç aydır zaten özellikle bu salgın sürecinde belediyelerimizi tek tek gidip ziyaret edip projelerine bakıyoruz. Yaptıkları faaliyetleri inceliyoruz. Sonra Büyükşehir Belediyemize düşen bir şey varsa değerli başkanım onları not alıyor ekibiyle birlikte. Bende Ankara tarafında yapılacak bir program varsa onları bire bir takip etmeye gayret ediyorum. Bugün sıra Hacılar Belediyesi’ndeydi. Hacılar bizim en güzide en çok sevdiğimiz ilçelerimizden birisi. En nadide ilçelerimizden birisi. Türkiye’ye de örnek bir yapısı var. Ürettikleriyle, yaptıklarıyla, çalışmalarıyla çok becerikli olan insanların ve hemşehrilerimizin, aynı zamanda da milli ve manevi değerlere bağlı kardeşlerimizin yaşadığı adeta kale gibi bir yer burası. Hacılar’a ilk günden beri hizmet etmeye devam ediyoruz" dedi.

Hacılar’ın ayrı bir önemi olduğunun altını çizen Milletvekili Özhaseki, "Erciyes’in giriş kapılarından birisinin Hacılar. En güzel tesislerinin buradan geçirilerek gidiliyor olması. Bundan da istifade etmek lazım. Haliyle gerek Hacılarımızda satılan gerek ticari gerekse yöresel ürünlerin pazarlanabilmesi açısından da girişteki daha önce yıkımı gerçekleştirilen bölgenin yeniden yapılması söz konusu. Orada bir proje geliştiriliyor. İnşallah bu geliştiği zamanda Erciyes’e çıkan herkes burada bir duracaktır, bir soluklanacaktır. Alışverişini yapacaktır. Hacıların kendine has o ticareti gelişecektir diye düşünüyoruz. Burada iyi bir çalışkan Belediye Başkan’ı arkadaşımız var. Baştan sona bütün projeleri de takip ediyor" açıklaması yaptı.