Medya
Giriş Tarihi : 18-02-2021 19:55   Güncelleme : 18-02-2021 19:55

Haber Global 2021 Frekansı Nedir? Haber Global Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? Haber Global TV TURKSAT 4A-42E frekansı nedir?

Haber Global 2021 Frekansı Nedir? Haber Global Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? Haber Global TV TURKSAT 4A-42E frekansı nedir?

Kayseritempo.org - Haber Global 2021 Frekansı Nedir? Haber Global Frekans Ayarları Nasıl Yapılır? Haber Global TV TURKSAT 4A-42E frekansı nedir? Azerbaycan’da en büyük medya araçlarından birisinin Türkiye'de kurmuş oldukları kanalın adı ‘’Haber Global’’ olarak karar verilmiştir. 24 Eylül 2018’de yayın hayatına başlayan kanalın Yönetim Kurulu Başkanı Elnur Abdullayev’dir. Genel Yayın Yönetmeni Suat Toktaş önceden TR24 isimli kanalda görev yaparken bu kanalın ismi değişerek Haber Global olmuştur. Digiturk’te 47. Kanalda ve D-Smart’ta 53. Kanalda insanlara hizmet vermektedirler.

Haber Global’in frekans bilgileri şöyle yer almaktadır:


Frekans: 12379
Polarizasyon: V – Dikey
SR: 27500
Fec: 3/4
Kanal İsmi: Haber Global

Haber Global Frekans Ayarları Nasıl Yapılır?


Haber Global kanalını izleyebilmeniz için Türksat 4A uydusuna ayarlı çanak anteninizin olması ve Türksat 4A uydusuna doğru olan bir çanak antenin olması gerekiyor. Ardından Frekans Ekle, Manuel Kanal Arama veya Transponder Ekle kısımlarından herhangi birisinden televizyonunuzda hangisi yer alıyorsa orayı açıyorsunuz. Sonra Uydu Adı bölümünde yer alan kısımda Türksat 4A’yı seçiyoruz.

Seçtikten sonra aşağıda bulunan Frekans yerine 12379 sayısını girdikten sonra FEC’i seçiyoruz ve değer yerine 3/4 giriyoruz. Bu değerleri yazdıktan sonra arama butonundan işlem yapılması için basıyoruz ve Haber Global kolay bir şekilde bulunuyor. 
Haber Global, Global Media Group Prodüksiyon Televizyon Yayıncılık A.Ş şirketinden sonra kurulmuştur. Haber Global haber kanalında yer alan isimler ise şunlardır: Ekin Olcayto, Saynur Tezel, Jülide Ateş, Melis Hazal Karagöz, Ela Sezen, Serdar Akdoğar, Murat Karataş, Erhan Ertürk ve Faruk Demirel.