Gündem
Giriş Tarihi : 17-05-2020 10:18   Güncelleme : 17-05-2020 10:18

Grup Yorum üyesi Gökçek açıklaması

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in defnedilmesi ile ilgili açıklama yaptı

Grup Yorum üyesi Gökçek açıklaması

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yıllarca teröristler ile birebir mücadele eden birisi olarak İbrahim gökçek ile ilgili kendisine yöneltilen ithamların ağır olduğunu ve bunları haketmediğini söyledi.

"Görevimiz"
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek’in Talas’a defnedilmesi konusuna kendisine yöneltilen eleştiriler ile ilgili olarak, "Buraya defnedilen şahsın kendisi Talaslı. Annesi de babası da Talas’ın yerlisi. Talas’ta doğup büyümüş. Cenazesi devletin güvenlik güçleriyle ve araçlarıyla İstanbul’dan Talas’a getirilmiş. Belediyeler, beldesinde yaşayanlara veya nüfus kaydı bulunanlara mezar hizmeti vermekle yükümlüdür" dedi.

Ağır ithamlar
Kamuoyunda bilgi kirliliği olduğunu ve vatandaşları galeyana getirmek isteyen kişilerin olduğunu ifade eden Başkan Mustafa Yalçın, "Başka yerliydi, filan yere gidecekti ama Talas’ta kabul edildi. Hatta benim bizzat Talas’a getirttiğim gibi sözlerin gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur. Van’da görev yaparken teröristlerle 2 yıl birebir, dişe diş mücadele etmiş birisiyim. Bu laf bana ağır gelir, bu laf kul hakkıdır. Ramazan günü bu laf hiç yerini bulmayan laftır. Provokasyon oluşturup milleti sokağa dökmek isteyenler devletin ilgili birimlerinin takibindedir. Bizim kargaşaya ayıracak zamanımız yoktur. Devlet, kanunlarla herkesin görev ve yetkisini belirlemiştir. Biz de ona göre iş ve işlem yaparız. Devletimiz güçlüdür ve her müşkülün altından kalkar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerine yer verdi.