Medya
Giriş Tarihi : 09-01-2021 20:03   Güncelleme : 09-01-2021 20:04

Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisi hangi belde, köy, il, ilçede çekiliyor? Gönül Dağı Yozgat Gedelli 66 Sivrihisar Nerede Bulunuyor?

Bozkırın şirin bir kasabasında geçen sahneler, sevecen Anadolu insanlarını anlatıyor. Şehirlerin insanlara unutturduğu gelenek ve değerler ile yaşayan insanların hikâyelerini anlatan dizide, ‘hayaller için hayatta kalmak gerekir’ mesajı veriliyor. Çocukluk aşkı Dilek ile bir gün buluşmak hayali kuran Taner, kuzenleri ile çalışıp icat yapıyor. “Gönül nerede kırılırsa kırılsın Gönül Dağı'ndan bir taş düşecek” sözlerinin geçtiği dizi, bir gün biterse ve bir daha yayınlanması bile, izleyicilerin hafızalarında kolay kolay silineceğe benzemiyor.

Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisi hangi belde, köy, il, ilçede çekiliyor? Gönül Dağı Yozgat Gedelli 66 Sivrihisar Nerede Bulunuyor?

Kayseritempo.org - Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gönül Dağı dizisi hangi belde, köy, il, ilçede çekiliyor? Gönül Dağı Yozgat Gedelli 66 Sivrihisar Nerede Bulunuyor? TRT'in iddialı dizileri arasında yeri alan Gönül Dağı, ilk bölümden itibaren büyük ilgi gördü. Konusuyla Bozkırın Köy hayatını anlatan dizi, usta oyuncularla çok güzel yansıtılmış. Genç oyuncuların yoğunlukta olduğu yapım seyirciler tarafından nerede çekildiği merak ediliyor. Gönül dağı nerede bulunuyor? Cumartesi akşamları sevenleriyle buluşan Gönül Dağı, ilk olarak 17 Ekim Pazar günü izleyicilerle buluştu.

İlk bölümden sonra seyircilerden geçer not alınca Cumartesi gününe transfer edildi. İç Anadolu'nun bağrında çekilen dizi,Köprü Film tarafından, yapımcılığını Ferhat Eşsiz'in yapıldığı ve Mustafa Çiftçi'nin hikayelerinden senaryolaştırıldı. Başrollerinde Berk Atan, Gülsüm Ali, Ecem Özkaya, Ferdi Sancar, Ali Düşenkalkar, Erdal Cindoruk,Gülhan Tekin, Feyza Işık, Ege Ayda, Eser Eyüboğlu, Cihat Süvarioğlu, Semih Ertürk, Nazli Pinar Kaya olmak üzeri yer alıyor. Köy yaşamını komik bir dilde anlatan Gönül Dağı, nerede çekildiği merak ediliyor.

Gönül Dağı nerede çekiliyor?


Bozkırın yaşamını en güzel şekilde anlatan dizi, Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde çekilmektedir. Dizide görünen Gedelli köyü, günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlıdır. Senaryoda geçen Gedelli köyü, aslında dizinin çekimlerinin yapıldığı Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesidir. TRT 1'in yüzü bu sezon dizilerle güldü. Yeni dizi Gönül Dağı da başarılı yapımlardan biri oldu. Sıkı bir izleyici kitlesinin takip ettiği dizi, geçen hafta Yılbaşı gecesi nedeniyle yayınlanmasa da önümüzdeki günlerde ekrana gelecek.

Dizinin oyuncu kadrosunda Berk Atan, Gülsim Ali İlhan, Yavuz Sepetçi, Ege Aydan gibi oldukça yetenekli oyuncular yer alıyor. Ayrıca diziye yeni dâhil olan tecrübeli oyuncu Ruhi Sarı’nın diziye farklı bir soluk getireceği düşünülüyor. Her salı TRT izleyicilerini ekran başına kilitleyen dizinin tanıtımındaki ‘’Bozkırda bir Anadolu masalı... Sapsarı toprakların, yıllarca dile gelen efsanelerin, unutulmaz aşkların hikâyesidir Gönül Dağı...’’ ifadelerine yer verilmişti.

Gönül Dağı dizisi hangi belde, köy, il, ilçede çekiliyor?

Tamamıyla özgün konusuyla izleyicilerden tam not alan dizi, sosyal medya kullanıcılarının takdirini kazandı. Gönül dağı Dizisi'nin nerede çekildiği ise merak konusu oldu. Popüler dizinin sahneleri ise Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekiliyor.