Gündem
Giriş Tarihi : 01-03-2020 20:01   Güncelleme : 01-03-2020 20:07

Göçmenlere Belediye kıyağı

Kayseri Talas belediyesi haberi. Talas Belediyesi, sınır kapılarına ulaşmak isteyen Göçmenler için son derece cazip bir teklifte bulundu. Kayseri Büyükşehir de ücretsiz taşıma işlemi gerçekleştireceğini duyurdu.

Göçmenlere Belediye kıyağı

Kayseri Talas Belediyesi, AB ülkelerine geçiş yapmak isteyen düzensiz göçmenlere kıyak geçiyor. Sınır kapılarına gitmek isteyen vatandaşları, gideceği lyere götürmek için otobüz seferleri düzenledi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından duyuru yaparak, düzensiz göçmenler için otobüs seferi düzenlendiğini ifade etti. Mustafa Yalçın, açıklamasında "Sınır kapılarının açılması üzerine AB Ülkelerine geçiş yapmak isteyen düzensiz göçmenlerin sınır kapılarına ulaşımı ücretsiz olarak belediyemizce sağlanacaktır. Hareket saati: Her gün 11.00 ve 21.00. Müracaat: 0 (505) 669 63 35" duyurusunda bulundu.

Büyükşehir de açıkladı
Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ın açıklaması üzerine ikinci paylaşım Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden geldi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi hesabsından yapılan paylaşımda "Kayseri Büyükşehir Belediyemize bağlı ulaşım ekiplerince şehrimizde bulunan ve Avrupa’ya geçmek isteyen düzensiz göçmenleri sınır kapılarına ulaştırmak amacıyla ücretsiz taşıma hizmeti sağlanacaktır. Hareket saatleri gelen taleplere göre oluşturulacaktır. Müracaat için Alo 153" denildi. 

Umarız, düzenli veya düzensiz göçmenler biran önce bu ulaşım araçlarını kullanarak sınır kapılarına gider ve istediği AB ülkesine giderek koğuşlanır.