Gündem
Giriş Tarihi : 24-08-2020 12:54   Güncelleme : 24-08-2020 14:48

Gençlik Merkezi için geri sayım başladı

Ahievran Mahallesi’ne yapılan ve 3 mahalleye hizmet verecek olan Gençlik Merkezi ve sosyal tesis için geri sayım başladı. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçe genelinde hayata geçirdiği sosyal tesisler ve yaşam alanlarıyla dikkat çekiyor.

Gençlik Merkezi için geri sayım başladı

Kocasinan Belediyesi’nin Ahievran Mahallesi’ne yaptığı ve 3 mahalleye hizmet verecek olan Gençlik Merkezi ve sosyal tesiste geri sayım başladı.

Sosyal belediyeciliğin en iyi örneklerini sahada sergilediklerini belirterek, bölge sakinlerinin beklentilerini karşılayacak proje ve hizmetler ürettiklerini söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ilçe genelinde hayata geçirdiği sosyal tesisler ve yaşam alanlarıyla dikkat çekiyor.

Kocasinan ve Kayseri için çalışmaya ve üretmeye hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan ve sosyal belediyeciliğe önem verdiğini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, "İlçe sakinlerimize daha iyi imkanlarda hizmet verebilmek için yoğun gayret sarf ediyoruz. Vatandaşlarımızın sosyal hayatını daha da zenginleştirmek ve onları daha da mutlu etmek için birbirinden önemli yatırımları hayata geçirmeye devam ediyoruz. Farklı mahallelere 25 adet sosyal tesis yaptık ve son olarak 4 tesisi daha ilçemize kazandırdık. Bunlardan biri olan; Yavuz Selim, Kocasinan ve Ahievran Mahallesi’ne kapsayan ve ticaret alanıyla birlikte toplam 500 metrekare alan üzerinde hizmet verecek olan Gençlik Merkezi, gençlerin kitap okuyabilecekleri ve çeşitli etkinliklerle sosyal faaliyetlerde bulunacakları bir mekan olacak. 3 mahalleye hizmet verecek olan tesisimiz, hayırlı uğurlu olsun. Sosyal belediyecilik ağırlıklı, hemşerilerimizin beklenti ve taleplerini karışılacak bir dönem olacağını söylemiştik. Bu doğrultuda adım adım ilerliyoruz. Gerek fiziki mekanlarda gerekse sosyal faaliyetlerle hemşehrilerimizi hizmetlerimizle buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı. 

Başkan Çolakbayrakdar beklentilerin karşılandığı, herkesin daha mutlu ve daha huzurlu yaşayabilecekleri bir Kocasinan’ı inşa etmeye devam edeceklerini duyurdu.