Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 02-10-2020 17:16   Güncelleme : 02-10-2020 17:28

Gençlerbirliği sponsorunu buldu

Türkiye Kadınlar Futbol liginde mücadele veren Kayseri Gençlerbirliği futbol takımına Sedat Kılınç inşaat sponsor oldu

Gençlerbirliği sponsorunu buldu

2020-2021 sezonunda Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Kayseri Gençlerbirliği Bayan Futbol takımının yeni sponsoru Sedat Kılınç İnşaat oldu. Düzenlenen sponsorluk imza törenine Sedat Kılınç ve Kayseri Gençlerbirliği Bayan Futbol takımı yönetimi ile oyuncular katıldı.

"Tam destek"
Kayseri Gençlerbirliği Bayan Futbol takımının bundan sonraki süreçte de şampiyonluğa oynayacaklarını ve her zaman yanlarında olacaklarını söyleyen işadamı Sedat Kılınç, “Kayserimizin gururu Kayseri Gençlerbirliği kadın futbol kulübü, bu yıl 1. Lige çıktı. Bizde kendileriyle hem desteğimizi sunmak adına bir sponsorluk anlaşması imzaladık. Hem gururlandık hem kendilerini tebrik ettik. Bundan sonra da beraber olacağımızı, yanlarında olacağımızı bu güne kadar birçok bu tarz spor etkinliklerinde destek olduğumuz gibi bundan sonra da destek olacağız. Kulübümüze 1. Ligde başarılar diliyoruz. İnşallah Şampiyonlar ligine de giderler, bu yıl bu başarıyı elde ederler. Sonuna kadar destekçisiyiz. Dua ediyoruz, inşallah bu başarıları devam eder, şehrimizi gururlandırırlar” dedi.

"Sahip çıkalım"
Alt yapıdan gelen Türk oyunculardaki yeteneklerin fark edilmesi gerektiğini söyleyen işadamı Sedat Kılınç, "Biz bunu daha önce Kayserispor başkanlığına aday olduğumuzda da söylemiştik. Biz, kendi çocuklarımıza sahip çıkalım. Yabancılar değil, kendi vatanımızın çocuklarını eğer eğitirsek ki biz de yetenek var, bizim çocuklarımızda yetenek var dünyada da bunun örneklerini görüyoruz. Çok başarılı futbolcularımız var şuan dünya arenasında başarılarını bütün dünyaya gösteren. Bunun sebebi nedir, işte çocuk yaşta başlayarak yetenekli çocuklarımızı tespit edip, ondan sonra da onları iyi yetiştirebilirsek, yabancı oyuncuya ihtiyaç duymayız, Türk futbolu daha kaliteli bir hale gelir. O nedenle ben hocalarımı, teknik heyetimi, tebrik ediyorum, İnşallah bu şekilde devam eder ve ülkemizdeki bütün spor kulüplerine de örnek olur. İnşallah hayırlı olur. Bu anlaşmadan sonra da kulübümüzün ismi Sedat Kılınç İnşaat Kayseri Gençlerbirliği Spor Kulübü olacak. Bir de forma sponsorluğumuz olacak. Başka desteklerimiz de olacak. Bundan sonra beraberiz. Desteklemeye devam edeceğiz. İnşallah kulübümüzü şampiyonlar liginde de görürüz" cümleleri kurdu.