Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 12-10-2019 21:28   Güncelleme : 12-10-2019 21:36

Gençlerbirliği şampiyonluk havasında

Kayseri Gençlerbirliği bu sezon Süper Amatör Küme'de şampiyonluk ipini göğüslemek istiyor. Antrenör Murat Özdemir, kaptan Erman Deveci ve Ozan Kaan Özdemir Kocasinan Şimşekspor galibiyeti sonrası açıklama yaptı.

Gençlerbirliği şampiyonluk havasında

Kayseri Süper Amatör Küme maçında Kocasinan Şimşyekspor'u 4-3 mağlup ederek 3 puanı hanesine yazdıran Kayseri Gençlerbirliği takımında moraller tavan yapmış durumda. Takımda antrenörden futbolcusuna kadar herkes şimdiden şampiyonluk cümlesi kurmaya başladı. Antrenör Murat Özdemir, kaptan Erman Deveci ve futbolculardan Ozan Kaan Özdemir, 4-3 kazandıkları Kocasinan Şimşekspor maçı sonrasında açıklama yaptı.

Murat Özdemir (Antrenör):
"Bu dördüncü maçımız. 4’te 3 yaptık. Bu takım iyi yolda gidiyor. Hem tecrübeli hem genç bir takım oluşturduk. İlk yarı kötü bir sonuç ama oyuna giren arkadaşların tesiri ile maçı döndürdük. Bu tip maçların dönüşü takım için çok iyi. Şampiyonluk yolunda bu tip maçlar bize kazandırır. Oyuncularımın ayaklarına sağlık. Yürekli oynadılar. Maçın nasıl döndürüleceğini gösterdiler. Her bölgedeki oyuncularımızı kutluyorum. Kaleci Harun da çok iyi işler yaptı. 3 gol yemesine rağmen çok pozisyon çıkardı. Kayseri Gençlerbirliği iyi yolda. İyi şeyler yapacak"Erman Deveci (Kaptan):
"İlk yarı içeri girerken çok da umudumuz yoktu. Çocuklar epey mücadele ettiler. 3 talihsiz gol yemiştik. Sonrasında bunu 4-3'e çevirmek büyük başarı. Bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Ben burada ağabeylik, kaptanlık yapmaya çalışıyorum. Şampiyonluğa oynuyoruz. İnşallah şampiyon olacağız. Bu gençlerin yüreğiyle de bu ligi böyle bitireceğiz"

Ozan Kaan Özdemir:
"Maça talihsiz başladık. Çok erken goller yedik. Bunu beklemiyorduk. Sonrasında çok iyi bir geri dönüş sağladık. Arkadaşlarımın, hocalarımın, herkesin ayağına sağlık. Erken hamleler yaptı hocamız ve bunun sonucunu aldık. Talihsiz 3 golü çevirmesini bildik. Hazırdım zaten. Hazır geldim. Hocam da bana görev verdi. Ben de istediklerimi yapabildim bu maçta. Önemli olan galip gelmekti. Bireysel çok önemli değil, takım halinde kazandık. Sıkıntı yok"

Haber-Foto: Sebahattin Doğan
Görüntü: Halil Akkulak