Medya
Giriş Tarihi : 06-05-2020 17:26   Güncelleme : 06-05-2020 21:06

Gazetecilerden Mısıroğlu tepkisi

Kayseri'de görev yapan gazeteciler Demet Öztürk, Bekir Demirağ, Azim Deniz, Yüksel Yıkılmaz ve Ahmet Şan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun Kadir Mısıroğlu'na rahmet dilemesine tepki geldi.

Gazetecilerden Mısıroğlu tepkisi

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nun Atatürk düşmanı Kadir mısıroğlu'na rahmet okuyan paylaşımına tepkiler çığ gibi büyüyor. Haber sitemiz tarafından dün akşam yapılan haber üzerine bugün siyasi parti yetkilileri tepkilerini dile getirirken, son olarak gazeteciler de bu paylaşıma sessiz kalmadılar. Kayseri'de görev yapan gazetecilerden Demet Öztürk, Bekir Demirağ, Azim Deniz, Ahmet Şan ve haber müdürümüz Yüksel Yıkılmaz tepkili açıklamalar yaptılar.

Demet Öztürk..
"Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancioglu ayrıştırmayı seçti. Yaptığı çirkin Kadir Mısıroğlu paylaşımıyla rengini de net şekilde ortaya koydu. Keşke tepkilerden sonra da ekibini suçlamak yerine paylaşımının arkasında durabilseydi. Bu paylasimla kariyerini de Büyükşehir belediye başkanlığı hayalini de çöpe attı. Hepsinden önemlisi bir kesime sirin görünmek adına tüm Kayseri'yi karşısına aldı. Gözden düşen, gönülden de düşer. Palancioglu'nun artık açık bir hesabı var. Kayseri bu hesabı zamanı geldiğinde sandıkta kapatır.."

Bekir Demirağ..
"Başkan Palancıoğlu unutmasın ki bulunduğu o makamı ve taşıdığı Dr. unvanını bile Atatürk ve silah arkadaşlarına borçlu. Bu paylaşımını Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşayan ve sorumluluğunu bilen tüm vatandaşlarımın kınaması gerekir ve ben de kınıyorum.."

Azim Deniz..
"Mustafa Palancıoğlu, İnsanlar, sıkıntılı, stresli günler geçirirken, yaşamı boyunca, toplumu germiş, cepheleştirmiş, Atatürk’e, Mehmet Akif’e, ve Necip Fazıl Kısakürek’e sürekli, küfür ve hakaret etmiş, fesli Kadir’i, sosyal medyada anma yerine, evinde Kuran okusa, daha güzel olurdu.."

Ahmet Şan..
"Böyle bir dönemde, sayın Başkanın böylesine bir açıklama yapması talihsizlik ve son derece yakışıksız olmuştur. Devlete, millete hizmet eden insanların attıkları adıma, ağzından çıkan sözlere ve yaptıkları paylaşımlara daha dikkat etmeleri elzemdir.."

Yüksel Yıkılmaz..
"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz hatırasına dil uzatan, İstiklal Marşı'nın şairi merhum Mehmet Akif Ersoy'a haraket eden bir zat için rahmet okunmasını ve üstad diye anılmasını son derece yakışıksız buluyorum. Ben yapmadım, belediye çalışanları yaptı diye açıklama yapmak da sıvamaktır! Madem yaptınız, yaptığınızın arkasında durun. Yapmadıysanız haberiniz yoksa, niye saatlerdir o paylaşım orada. Kimse aklını peynir ekmekle yemedi. Madem öyle, belediye çalışanları Deniz Gezmiş'i de ansın, rahmet okusun. Akıl tutulması yaşayan sayın Palancıoğlu, malesef baltayı taşa vurdu.."