Futbol
Giriş Tarihi : 03-09-2020 21:53   Güncelleme : 03-09-2020 21:55

Futbola Koronavirüs darbesi. Maçlar seyircisiz oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu, Koronavirüs tedbirleri kapsamında radikal bir karara imza attı. Futbol maçları, ligin ilk yarısında seyircisiz oynanacak.

Futbola Koronavirüs darbesi. Maçlar seyircisiz oynanacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), dün Bilim Kurulu'nun "Türnkiye'deki futbol maçları seyircisiz oynansın" şeklindeki tavsiyesi üzerine harekete geçti ve radikal bir karar aldı. Bugün toplantı yapan TFF Yönetim Kurulu, 2020-2021 futbol sezonu çerçevesinde oynanacak maçlara seyirci alınmamasını kararlaştırdı.

TFF'nin kararı
TFF'den yapılan açıklamada "Ülkemizde ve tüm dünyada yaşanan pandeminin seyri ile Sağlık Bakanı sayın Fahrettin Koca'nın 2 Eylül 2020 tarihli basın açıklamasında belirtilen Bilim Kurulu'nun görüşü dikkate alınarak, müsabakaların 2020-2021 futbol sezonunun ilk devresinde seyircisiz olarak oynanmasına karar verilmiştir" denildi.

TFF Yönetim Kurulu, 25 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda, Ekim ayından itibaren TFF Sağlık Kurulu'nun protokolü ile belirlenen tüm sağlık tedbirleri uygulanmak şartıyla müsabakalara tribün kapasitesinin yüzde 30'u kadar seyirci alınması ve locaların kullanımı serbest bırakılması suretiyle müsabakalara sınırlı sayıda seyirci alınmasını kararlaştırmıştı.

Haber: Yavuz Yıkılmaz