Futbol
Giriş Tarihi : 17-02-2021 16:57   Güncelleme : 17-02-2021 22:10

Futbol maçları ne zaman seyircili olacak. Futbol Federasyonu açıkladı

TFF Başkanı Özdemir, milyonlarca futbol severin merakla beklediği soruyu cevapladı. Başkan Özdemir, taraftarların ne zaman ve hangi şartlarda stada girebileceklerini anlattı.

Futbol maçları ne zaman seyircili olacak. Futbol Federasyonu açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türk futbolunun içinde bulunduğu dönemden nasıl çıkabileceğini anlattı. Başkan Özdemir, taraftarların özlemle beklediği yeniden tribünlerden maç izleme durumu içinde yol haritasını çizdi.

Başkan açıkladı
Türk futbolunun yayıncı kuruluşu olan beIN Sports'ta gündeme dair açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir taraftarın özlemle beklediği yeniden stadyumda maç izleme durumunun nasıl olabileceğini açıkladı. Başkan Özdemir, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tavsiyelerine uymak zorunda olduklarını ifade ederken, vaka sayılarının da bu kararda etkili olacağını belirtti.

1,5 ay var
TFF Başkanı Özdemir, Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig'de maçların kayıtsız şartsız 1 Nisan'a kadar seyircisiz oynanacağını ama sonrası için kademeli olarak yasakların kalkabileceğini söyledi. Başkan Özdemir, konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı le sık sık görüşmelerin yapıldığını da sözlerine ekleyerek, ''Görüşmelerimiz sürekli devam ediyor. Neredeyse her hafta konuyla ilgili görüş alış verişinde bulunuluyor. Son görüşmede 1 Nisan 2021 tarihine kadar kesinlikle seyircisiz devam edilmesi gerektiği ifade edildi. Seyircili oynama durumunu 1 Nisan'da yeniden değerlendireceğiz" dedi.

Özdemir açıklamasında, "Son yaptığımız toplantıda 1 Nisan'a kadar seyircili oynatma şansımız yok. Aşılama devam ediyor, yeni aşılar geliyor. 1 Nisan'da değerlendireceğiz. 1 Nisan'dan sonra seyircili oynanır mı, oynanmaz mı? UEFA'ya da Şampiyonlar Ligi finali için seyirci bildirimi yapacağız. Sağlık Bakanlığı ile birlikte karar vereceğiz. Hangi kapasiteyle seyircili oynanabileceğini UEFA'ya bildireceğiz. 1 Nisan'da Sağlık Bakanlığı ile bir araya gelip bir karar vereceğiz" dedi.