Spor
Giriş Tarihi : 26-03-2020 16:58

Fuat Kalay sezonu değerlendirdi

Melikgazi Belediyespor Voleybol takımı antrenörü Fuat Kalay, sezonu değerlendirdi.

Fuat Kalay sezonu değerlendirdi

Türkiye Voleybol 2.Lig 3.Gruptan lider olarak çıkan ve ardından yarı final grubundan çıkarak adını son 8 takım arasında yazdıran Melikgazi Belediyespor Voleybol takımı 1.Lig hedefine ulaşamadı. Melikgazi Belediyespor Voleybol takımı antrenörü Fuat Kalay, “Hedefimize çok yaklaşmıştık ama maalesef olmadı. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

Melikgazi Belediyespor Voleybol takımı antrenörü Fuat Kalay  yaptığı açıklamada, “Bu yıl geçen seneye göre 2 takviye yaparak biri pasör, biri köşe olmak üzere lige çok iyi bir hazırlık devresi ile başladık. Takımımız ligi 15 galibiyet 1 mağlubiyet ve 44 puanla grubu 1. bitirmiş ve Türkiye 'de adını ilk 16 takım arasına yazmıştı. Daha sonra takımımız 6-8 Şubat tarihleri arasında Eskişehir’de yapılan yarı final maçlarına katıldık. Burada C grubunda mücadele eden takımımız ilk gün Mardin Kızıltepespor Kulübünü 3-0’lık net bir skorla geçtik. İkinci gün Adıyaman Gölbaşıspor Kulübü ile müthiş geçen ve 32-30 kaybettiğimiz ilk setten sonra biraz motivasyonunuz biraz kaybolsa da 3.seti almayı bildik ama maçı 3-1 kaybettik.  Son günde ise Aydın Büyükşehir Belediyesispor kulübü ne çok iyi motive olarak ve rakibi iyi analiz ederek 3 0 yendik ve adımızı finallere yazdırmayı bir kez daha başardık" dedi.

Fuat Kalay, "4 günlük aranın ardından 13-15 Şubat tarihleri arasında yine Eskişehir’e yolculuk yaptık. Türkiye 'de ilk 8 takım arasına giren takımımız Eskişehir'de ilk gün Gümüşhane Şiranspor Kulübü ile en zor maçına çıktı. Harika ve çok zor bir ilk set oynayan takımımız ilk seti 27-25 kazanmayı bildi. Ama 2. ve 3. sette yakaladığımız bu ivmeyi tutturamadık. Çok zevkli ve mücadele içinde geçen 4.seti de kendi basit hatalarımızdan dolayı 26-24 verdik. 2. gün çok güçlü rakibimiz Konya Büyükşehir Belediyesi ile oynadık. O maçta da ilk sette yine özellikle set sonunda kendi yaptığımız ufak hatalardan dolayı 27-25 seti verdik. Daha sonra maçı da 3-0 verdik. Final grubunun son günde iddiamızın kalmaması ile özellikle genç takım oyuncularımızdan oluşan kadro ile İstanbul Yeniköyspor Kulübüne 3 -0 yenildik. Bu bağlamda bizlerin en büyük destekçisi Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'na, final maçlarına Eskişehir’e kadar gelip bizi her zaman ve şartta destekleyen Kulüp Başkanımız ve Melikgazi Belediye Başkan yardımcısı Yakup Yüksel’e yöneticilerimize ve sporcularımıza çok teşekkür ederim” diye konuştu.