Kayserispor
Giriş Tarihi : 02-01-2020 21:35   Güncelleme : 03-01-2020 00:03

Forma parası vermeyenler belli oldu

İstikbal Mobilya Kayserispor Vefa Gecesi'nde forma alan ancak parasını ödemeyenler belli oldu. Kayserispor'da kimler forma parası ödedi kimler ödemedi. İşte ayrıntılar

Forma parası vermeyenler belli oldu

19 Eylül 2019 akşamı gferçekleştirilen Kayserispor Vefa Gecesi'nde forma alma sözü verenlerin, ancak bu sözünde durmayanların kimler olduğu ortaya çıktı. Bugün Kayserispor tesislerinde gerçekleştirilen basın toplantısında Kayserispor Asbaşkanı Mustafa Tokgöz, kimlerin forma parası verdiğini, kimlerin parayı ödeyeceğini, kimlerin ödeme yapmadığını dile getirdi.

Ödeme yapmayanlar
Kayserispor forma sözü verip alım yapmayanların isimlerini tek tek açıklamasa da, kendisine yöneltilen "milletvekilleri ve bürokratlar ödeme yaptı mı" şeklindeki soruya negatif yanıt vermesi tüm gerçeği gözler önüne serdi. Böylece 10.000 forma sözü veren Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın, 5038 forma sözü veren Kayserispor eski Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki'nin, 2038 forma sözü veren MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'un, 1966 forma sözü veren Kayseri Valisi Şehmus Günaydın'ın, 538 forma sözü veren Erciyesspor eski Başkanı Ahmet Çetinkaya'nın şu ana kadar ödeme geçmediği tespit edildi.

Mamur'dan istenecek
Kayserispor'un yeni tesis binasının ismini Recep Mamur Kayserispor Tesisleri olarak değiştirmesi karşılığı bir para alınıp alınmayacağı sorusu da yanıt buldu. Kayserispor Olağanüstü Genel Kurul toplantısında oyçokluğu ile alınan bu kararın uygulamaya konulduğunu söyleyen Mustafa Tokgöz, "Eski başkan sayın Recep Mamur, ismi tesis binasına verilirken para sözünde bulunmadı. Özhaseki başkanın genel kurulda teklfi ile kabul edildi. Cumartesi günü yeni tesisin açılışı gerçekleştirilecek. Bu açılış sonrasında eski sayın Recep Mamur'dan ekonomik destek isteyeceğiz. Umarım istediğimiz desteği alabiliriz" cümlesi kurdu.

Yeni sponsor
Acıbadem Hastanesi ile sponsorluk anlaşması yapıldığını da söyleyen Mustafa Tokgöz, "System Hastanesi yerine Acıbadem hastanesi ile sağlık sponsorluğu anlaşması yaptık. Oyuncuların olası sakatlığı, ameliyat durumları, muayeneleri ile ilgili çalışma Acıbadem Hastanesi tarafından gerçekleştirilecek. Biz kendilerinden reklam parası almayacağız. Kendileri de bizden, tedavi veya ameliyat gibi işlemlerde para talebinde bulunmayacak" dedi.