Magazin
Giriş Tarihi : 12-05-2020 17:03   Güncelleme : 12-05-2020 17:03

Ferdi Tayfur sağlık durumu

Arabesk dünyasının ünlü ismi Ferdi Tayfur ne zaman taburcu oluyor. Ferdi Tayfur sağlık durumu hakkında son gelişme

Ferdi Tayfur sağlık durumu

Müslüm Gürses, Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses gibi bir döneme damgasını vuran ve milyonların gönlünde taht kuran Ferdi Tayfur'un sağlık durumu ile ilgili önemli gelişmeler var. 76 yaşındaki ünlü şarkıcıya böbrek nakli gerçekleştirildi.

Ferdi Tayfur'a bsöbreğini veren kişinin, oğlu Timur Turanbayburt olduğu öğrenildi. Babasına bir böbreğini veren 55 yaşındaki Timur Turanbayburt'un sağlık durumu iyi olduğu öğrenilirken, ünlü şarkıcı Ferdi Tayfur'un da sağlığının her geçen gün iyiye gittiği ve önümüzdeki hafta hastaneden taburcu edileceği ifade edildi.

Sevenlerinin yakından bildiği gibi; Arabesk dünyasının sevilen sesi Ferdi Tayfur, sağlık durumuna ilişkin açıklama yapmış, böbrek rahatsızlığı yaşadığını dile getirmiş ve ameliyatın kaçınılmaz olduğunu ifade etmişti. Bunun üzerine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, diyalize girdiğini açıklayan sanatçıyı tedavisi için Antalya'ya davet etmişti. Ancak ünlü şarkıcı organ nakli için Özel Medical Park Antalya Hastane Kompleksi'ni tercih etti. Nisan sonunda Antalya'ya gelerek tetkiklerini yaptıran Ferdi Tayfur'a oğlu Timur Turanbayburt'un bir böbreği nakledilmişti.

Medical Park Antalya Organ Nakli Merkezi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Alper Demirbaş ve ekibi tarafından ameliyat edilen Ferdi Tayfur'un taburcu edildiği, haftada 2 gün kontrole gittiği öğrenildi. Sağlık durumu iyi olan Ferdi Tayfur'un kan değerlerinin normale döndüğü, önümüzdeki hafta Marmaris’teki çiftliğine geçeceği belirtildi.