04 NİSAN 2020 Cumartesi 01:27
Advert
Teknoloji
Giriş Tarihi : 21-11-2019 17:19   Güncelleme : 21-11-2019 17:54

Fenomen olmak için ne yapılmalı

Günlük hayatımızda sosyal medyada fenomen olmanın artık çok daha kolay yolları olduğu biliniyor.

Fenomen olmak için ne yapılmalı

Sosyal medya hesapları olarak birçok insanın kullandığı ve hayatının parçası olan; Facebook, İnstagram, Linkedin, Twitter, Pinterest ve YouTube gibi daha birçok hesap bulunmaktadır.

Söz konusu hesaplardan bir çok kişi gelir elde etmekte ve meslek olarak icra etmeketedir. Sadece kurumsal hesaplar değil, kişisel hesaplara sahip kişilerde bu yollarla para kazanabiliyor.

Sosyal medyadan nasıl para kazanılabileceğini sizler için derledik;

Eğer bir kurumsal sayfadan söz ediyorsak bu hesabı büyütmek için kişisel hayatınızdan uzak şeyler paylaşmalısınız. Sadece iş yaşantınızda ve özel resmi günler dışında bir şey paylaşmamanız gerekmektedir. Bunun dışında değerlendirildiğinde paylaşımlar hashtag ile ön plana çıkar. Aynı zamanda sayfanıza reklam alımı yaparak da ön planda olmasını veya Google’a düşmesinin sağlayabilirsiniz.

Eğer kişisel bir hesap yönetimi yapacaksanız, kesinlikle özgün olmasına dikkat edilmesi gerekir. Başka bir hesaba benzememesine dikkat edilmelidir. Kişisel blog sayfalarında ise genel olarak kişiye kendi hayatından parçalar sunar. İnsanlar genellikle anonim kişileri daha çok merak edip, daha çok takip ediyor. Yani kişi kendisini tanıtmadan önce, gerçek kimliğini ortaya sergilemeden paylaşımlar yapmalıdır. Kendi resimlerini paylaşmadan fikirler paylaşılırsa bu durum daha çok merak uyandıracak ve daha çok takipçi kazanılmasına neden olacaktır.

Zamanla sayfanın bu şekilde büyüdüğü görülebilir ve dışarıdan reklam teklifleri geldiği zaman işlem tamam demektir. Bu sayede gelir elde ederek bir kazanç sağlanabilir ve sosyal medyada da tanınır bir kişi haline gelinmiş olur.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA