Futbol
Giriş Tarihi : 28-05-2020 13:53   Güncelleme : 28-05-2020 16:45

Federasyon karar verdi. Süper Lig için küme düşme...

Türkiye Futbol Federasyonu nihai kararını verdi. Süper Lig ne zaman başlıyor, bu sezon küme düşme olacak mı. Maçlar nerede nasıl oynanacak

Federasyon karar verdi. Süper Lig için küme düşme...

Dünyada olduğu gibi ülkemiz Türkiye'de de en önemli organizasyon olarak görülen futbol ile ilgili çok önemli kararlar alındı. Tüm Dünyada görülen ve ülkemizde de Mart ayından bu yana hayatı alt üst eden Coronavirüs salgınından ötürü tehir edilen futbolda perde yeniden inecek.

Tarihi toplantı
Ligin 26. haftası sonrasında süresiz tehir edilen ve son 8 maçı oynanamayan Süper Lig ve alt ligler için tarihi bir karar alındı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in daha önceki açıklamasında 12 Haziran 2020 tarihinde başlamasına karar kıldıkları Süper Lig ile ilgili nihai karar verildi. Günlerdir kulüp başkanları, kulüp doktorları, Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu üyeleri ile görüşerek fikir alışverişinde bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugün nihai kararını vermek üzere toplandı. Saatler süren toplantı neticesinde kararlar alındı.

Maçlar oynanacak mı?
Türkiye Futbol Federasyonu, bugünkü toplantısında maçların oynanıp oynanmaması, oynanacaksa nerede ne zaman nasıl oynanacağı konusunda uzun uzun görüşme yaptı. Sonrasında da bir karar verildi. Müsabakalar daha önce açıklandığı gibi 12 Haziran tarihinde başlayacak. Müsabakalarda 3 oyuncu yerine 5 oyuncu değişikliği yapılmasına karar verildi.

Küme düşme...
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, bugüntü toplantısında bu sezona has liglerde küme düşme olayının olup olmamasını da konuştu. Aralarında Kayserispor ve Ankaragücü gibi takımlarında olduğu 7 takımın "bu sezon küme düşme olmasın" teklifi kabul edilmedi.