Gündem
Giriş Tarihi : 02-01-2021 13:26   Güncelleme : 02-01-2021 13:49

Facianın eşiğinden dönüldü

Kayseri çevre yolunda bulunan yonca yaprağı kavşağındaki taşlar blok halinde düştü. Sevindiren nokta ise o anda bir araç veya canlının olmaması.

Facianın eşiğinden dönüldü

Kayseri’de problemlerin bir türlü giderilemeyen Yonca Yaprağı katlı kavşağında facianın eşiğinden dönüldü. Zaman zaman dökülen köprünün üst kısmındaki dış cephe taşları, bu kez blok halinde düştü. O an aşağıdan geçen herhangi bir aracın bulunmaması ise derin bir nefes aldırdı.

Kayseri’de büyük bir törenle açılan, yapımına tam 80 Milyon TL harcanan yonca yaprağı katlı kavşakta, taş düşme sorunu bir türlü giderilemiyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi önceki Başkanı Mustafa Çelik döneminde, 2016 yılında açılan köprünün, dış cephesinde bulunan büyük taşlar, zaman zaman yerinden oynayarak kopmalar gerçekleşiyor. Her seferinde taşın düştüğü yerde bir yaya ya da arabanın bulunmaması ise faciayı önlüyor. 

Blok halinde düştü
Yapımında milyonların harcandığı köprüde bu kez taşlar, blok halinde düştü. 2 Ocak tarihinde meydana gelen olayda, sokağa çıkma kısıtlamasının olmasından dolayı yine yolun boş olması faciayı önledi. Kocasinan Bulvarı’nda yolun bir kısmı bir müddet araç trafiğine kapatıldı. Düşen taşlar, refüj üzerinde bulunan demir korkuluklara da zarar verdi. Belediye ekipleri, yolu trafiğe açmak için taşların düştüğü bölgeye kepçe göndererek yolu temizledi.

Aman dikkat
Yaklaşık 4 yıldır faaliyette bulunan köprü, yapımı tamamlanan 2016 Haziran ayından sonra gördüğü ilk kış döneminde hata vermeye başlamıştı. Köprünün yüzeyinde bulunan taşlar, 2017 kış aylarında kabardı ve düşmeye başladı. Özellikle yayaların yoğun olarak kullandığı Sanayi Odası’nın bulunduğu kavşakta üst geçidi kullanan vatandaşlar, aşağıda karşıdan karşıya geçerken tedirginlik yaşıyor. Öte yandan, araç trafiğini de yoğun olduğu bölgede sürücüler de o yoldan korkarak geçiyor.