Facebook topluluk kuralları nedir? Facebook topluluk ihlalleri nedir? Bir hesabı Facebook neden kapatır? Facebook kapanan hesap nasıl açılır?

20210217-facebook-topluluk-kurallari-nedir-facebook-topluluk-ihlalleri-nedir-bir-hesabi-facebook-ned-a8a42901e427d646bc2f.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseritempo.org – Facebook topluluk kuralları nedir? Facebook topluluk ihlalleri nedir? Bir hesabı Facebook neden kapatır? Facebook kapanan hesap nasıl açılır? Facebook, Topluluk Standartlarını uygulamaya yönelik kurum içi yönergelerini yayınlayarak platformda hangi tür gönderilere izin verildiğini ve siteden ne tür içeriklerin rapor edilip kaldırılabileceğini ayrıntılı olarak açıkladı. Sosyal medya devi Facebook, bünyesine kattığı farklı platformlar ile uygulama mağazalarının zirvesine ulaşmayı başardı. Bildiğiniz gibi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook sadece bir sosyal medya platformu değil. Yeni özellikleri ve farklı firmaların bünyesine katılmasıyla bir internet devine dönüştü. Facebook kendi başına kayda değer bir başarı iken şimdi Messenger, WhatsApp ve Instagram hızla ona geliyor. Sensor Tower adlı bir firmaya geldiğimizde Facebook’un elde ettiği başarı net bir şekilde ortaya çıkıyor.

Tüm uygulamayı inceledikten sonra listenin başında WhatsApp, Facebook, Messenger ve Instagram’ı göreceğiz. Beşincisi, Facebook’ta bulunmayan Snapchat. App Store ve Google Play’deki grafiklerde benzer görünümler var. Messenger, App Store’da üst sıralarda yer alırken Facebook, Google Play’de galip geliyor. Ancak bu uygulamalardan elde edilen kazanç elde edildiğinde değişmektedir. Netflix en üstte yer alır, ardından LINE, Tinder, Pandore ve Spotify gelir. Son olarak uygulama mağazalarının genel rakamlarına baktığımızda indirilen uygulama sayısında bir önceki yıla göre yüzde 14’lük bir artış görüyoruz. Bu, uygulamaların dışında daha fazla sorgulamayı ortaya çıkarmaktadır. Bu sitedeki içerikler ve bağlantılı sayfalar; Yazılı veya yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez.Facebook Topluluk ihlalleri nedir? Bir hesabı Facebook neden kapatır?

Kullanıcının paylaşımlarında tehdit bulunuyorsa, nefret içerikleri paylaşılmışsa, Paylaşılan gönderide(video, veya fotoğraf) sansürlenmemiş şiddet öğeleri bulunuyorsa, Facebook bu kuralları ihlal eden hesapları kapatır.

Ayrıca, Facebook’ta birine zorbalıkta bulunmak, birini veya bir topluluğu taklit veya tacizde bulunmakta hesabın kapanmasına sebep olabilir.
Facebook özelliklerini kötüye kullanmak, tanınmadığı kişiler arkadaşlık isteği göndermek, Çok sık veya beğeni yorum yapma sınırını aşmak, gibi kuralların ihlal edilmesi durumunda, Facebook bu özelliklere sınırlama getiriyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!