27 HAZİRAN 2019 Perşembe 11:01
Ekonomi
Giriş Tarihi : 26-02-2019 16:20   Güncelleme : 26-02-2019 16:20

EYT kanunu ne zaman çıkacak

EYT son dakika haber. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için Mart 2018'de kanun çıkması bekleniyor. Binlerce EYT'li haklarını istiyor?

EYT kanunu ne zaman çıkacak

Emeklilikte Yaşa Takılanlar, sosyal ve ekonomik haklarının iade edilmesini istiyor. Emeklilik şartlarını yerine getirmelerine rağmen yıllardır bu hakkı elde edemeyen binlerce EYT'li, 31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Yerel Seçimler öncesinde iktidardan icraat bekliyor.

Yerel seçimler için çalışmalarını sürdüren belediye başkan adaylarına her fırsatta EYT'lilerin haklarının ne zaman çıkacağı sorusu ile yaklaşan binlerce mağdur, aradıkları cevabı alamıyor. 31 Mart seçimlerinden önce EYT'liler ile ilgili bir karar çıkmayacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kabinedeki bakanlar tarafından satır aralarında dile getirilmesine rağmen, her geçen gün sesini daha da gürleştiren Emeklilikte Yaşa Takılanlar, seçim öncesinde büyük bir miting düzenlemeyi de planlıyor. 

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu, binlerce mağdur insanın sesi olmaya devam ederken hükümet kanadının ise sevindirici bir haber ile yaklaşmaması can sıkıcı boyuta ulaşıyor. EYT'lilere şu ana kadar kucak açan Millet İttifakı adayları, seçim sonrasında bu sorunun ortadan kalkması adına ellerindenh geleni yapacaklarını dile getirerek sandıkta destek istiyor. EYT'liler de kendilerine sırt dönen AKP ve MHP kanadına oy vermek yerine Millet ittifakı adaylarına destek vermeyi tercih edecek gibi görünüyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA