Sağlık
Giriş Tarihi : 10-12-2018 17:53   Güncelleme : 10-12-2018 17:53

Evde yüz maskesi yapmak çok kolay

Yoğurt ile maske yapımı. Kolay maske yapımı yolları. Yüzdeki lekeler nasıl geçer. Yüzdeki gözenekler nasıl kapanır. Cildim nasıl parlar.

Evde yüz maskesi yapmak çok kolay

Şüphesiz ki birçok bayanın problemi olan yüz lekeleri, güneş lekeleri, gözenekler ve akneler için birçok maske tarifi bulunmaktadır. Ancak bu maskelerin çoğunda kimyasal maddeler bulunduğu için lekelerimden kurtulayım derken cildinize daha fazla zarar verebilirsiniz. Bu yüzden evde kendi yöntemlerinizle daha kolay ve daha güvenilir bir maske hazırlayabilirsiniz.  

Yoğurt ile Maske
Her evde bulunan yoğurt ile elbette pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz, yüzünüzde oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz. Kırışıklığa da etkili olan yoğurt ile birçok maske çeşidi yapabilirsiniz. Yoğurt maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler 1 yemek kaşığı yoğurt ve portakal. Bir kaseye bir yemek kaşığı yoğurdu koyun ve içerisine portakal tazen sıktığınız portakal suyundan iki tatlı kaşığı kadar ekleyin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi çok kalın tabaka oluşturmadan yüzünüze iyice sürün ve yaklaşık olarak 20 dakika bekletin. Süreniz dolduğunda yüzünüzü güzelce yıkayın. Bu maskeyi günlük uygulayabilirsiniz.

Yoğurt ve Limon 
Bir kaseye bir yemek kaşığı yoğurt ve birkaç damla limon ekleyerek bir karışım hazırlayın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze yayın ve 15 dakika bekletin ve yüzünüzü yıkayın. Eğer limon yüzünüzde çok yanma hissi oluşturursa yüzünüzü hemen durulayın.

Limon, Muz ve Yoğurt 
Yine evinizde kolayca bulabileceğiniz yoğurt, bal ve limon ile bir kaseye karışım hazırlayarak kendi maskenizi yapabilirsiniz. Bir kaseye 2 yemek kaşığı yoğurt, 3 dilim muz ve birkaç damla limon damlatarak maskeyi hazırlayın. Hazırladığınız maskeyi yüzünüze sürün ve kuruduğunu hissedene kadar bekletin. Maske yüzünüzde kurumaya başlayınca ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Sonucunda daha yumuşak ve parlak bir cilde kavuşacaksınız.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA