Sağlık
Giriş Tarihi : 22-03-2019 15:08   Güncelleme : 22-03-2019 15:08

Evcil Hayvanınız Depresyonda Olabilir

Doğal ortamlarından uzaklaştırılan hayvanların büyük bir çoğunluğunu psikolojisi bozuluyor. Evcil hayvanın depresyonda olduğunu nasıl anlarız

Evcil Hayvanınız Depresyonda Olabilir

Bu süreç içerisinde de hayvan sahipleri hatalı davranışlar ile depresyonun daha da tetikleyerek hayvanların doğal yaşamlarından uzaklaştırılarak hayvanlarda yalnızlık duygusu oluşmaktadır. Eğer hayvan, Pet Shop gibi bir yere bırakıldı ise burada yalnızlık duygusu daha da artmakta ve gördüğü muamele fazlasıyla onları yıpratmak dedi çünkü burada birçok hayvan olduğu için hepsi ile tek tek ilgilenememektedir.

Örneğin bir kedimiz var kedinize uygulamamız gereken davranışlar hayvanların psikolojik olarak rahatsızlıkları fiziksel rahatsızlıklarına göre daha fazla karşımıza çıkmaktadır. Bu süreç içerisinde de hayvanımız doğru bir davranış içerisinde olmamız gerekmektedir. Herkesin ilgiye ihtiyacı olduğu gibi onların da iyi dersler vardır. Eğer yanlış bir davranış ve yalnızlık duygusunu belirten bir şey yaptığımız zaman hayvanda psikolojik olarak rahatsızlık olmaya başlıyor ve daha asi ve zararlı bir hayvan olabiliyor.

Petshop'tan veya dışarıdan aldığımız hayvanlar bir ev veya kapalı ortama girdikleri için belli bir süreçte bunalım döngüsüne girebilirler. Bu süreç içerisinde kedi, köpek fark etmeksizin ara ara bahçe ortamına çıkarmakta fayda vardır. Bu süreci kolay atlatabilmek alınan hayvanlarımız da ilginizi kesmemeliyiz. Unutmamalıyız ki yanlış ilgi yanlış sonuçlar getirebilir.