Ekonomi
Giriş Tarihi : 06-01-2021 15:08   Güncelleme : 06-01-2021 15:08

Ethereum'daki Boğa Devam Modeli, Fiyatı 1.500 Doların Üzerinde Tahmin Ediyor

Ethereum'daki Boğa Devam Modeli, Fiyatı 1.500 Doların Üzerinde Tahmin Ediyor

Kayseritempo.org - Ethereum, devam eden yukarı yönlü hareketini 1.500 $ 'a veya üstüne çıkarma potansiyeline sahip.İkinci en büyük kripto para birimi, Çarşamba günü bir konsolidasyon fiyat kanalının üzerine çıktı ve artan hacimlerdeki üst trend çizgisini kırdı. Görünüşe göre kanal, tüccarların yükselişin devamı göstergesi olarak algıladıkları bir Yükselen Üçgendir.

Yükselen Üçgen yapısı, bir varlık salınım yükseklikleri oluşturmak için yatay bir direnç çizgisi ile salınım düşükleri oluşturmak için yükselen bir eğilim çizgisi arasında dalgalandığında gelişir.

Bu nedenle, varlık söz konusu yapıyı oluşturmadan önce yukarı doğru işlem yaparsa, yatay çizgide bir koparma hareketini takiben trendi sürdürme potansiyeli daha yüksek olur; Tipik olarak koparma hedefi, bir önceki yükseliş trendi hareketinin uzunluğuna eşit bir mesafede seviyenin yakınında pusuda kalır, aksi takdirde "Bayrak direği" olarak bilinir.

Yükselen Üçgen Düzeni

Ethereum , 757 dolardan 1.169 dolara patlayıcı hareketinin ardından benzer bir yapı oluşturdu . Üçgen deseni, 1.127 dolara yakın bir yatay direnç çizgisi oluşturdu. ETH / USD döviz kuru, Çarşamba günü Avrupa seansında seviyeyi yukarı kırarak gün içi en yüksek 1,170 $ 'a ulaştı.

Ethereum, satışların yaşandığı bir geçmişle direnç aralığına girdi. Kaynak: TradingView.com'da ETHUSD
Ethereum, satışların yaşandığı bir geçmişle direnç aralığına girdi. Kaynak: TradingView.com'da ETHUSD
Fiyat, yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi renkli bölgeye girdi. Yüksek satış duyarlılığı nedeniyle ETH / USD'yi daha düşük gönderme geçmişini tuttu. Görünüşe göre, kısa vadeli görünümü olan tüccarlar Çarşamba günü paritenin gün içi zirvesinden de kar elde etti. Bununla birlikte, fiyat yatay çizginin üzerinde kaldı ve kırılma hareketini yukarı doğru genişletme potansiyeline işaret etti.

Ethereum 1.500 dolara

Ethereum'un 1.168 $ 'lık seans yüksek seviyesinin üzerinde bir kırılma, yatırımcıların Yükselen Kanalın koparma hedefine göz atmalarını sağlayabilir. Desenin oluşumundan önceki bayrak direği yüksekliği 395 dolar civarında. Bu, yaklaşık olarak ETH / USD'yi 1.500 doların üzerine çıkarıyor.

Bitcoin, kripto para birimi, BTCUSD, BTCUSDT

Potansiyel bir Ethereum rallisinin daha fazla kanıtı, perakende talebinden geliyor. Nugget News Kurucusu Alex Saunders , PayPal'ın kripto hizmetleri sağlayıcısı Paxos'a ait bir dijital varlık platformu olan itBit'ten alınan tek günlük bir Bitcoin ve Ethereum hacim tablosunu paylaştı . Dedi ki:

“Perakende talep BTC ve ETH için rocketing gökyüzü kesinlikle olduğu  ile $ 110M arasında en yüksek tek günlük hacmini parçalamak yolda. Genel kamuoyu, kurumsal para dalgasının gelmeye başlaması gibi, sihirli internet parası hatasını yakalıyor. "