Gündem
Giriş Tarihi : 10-04-2020 11:51   Güncelleme : 10-04-2020 17:59

Esrarengiz Kadının foyası ortaya çıktı

Kayseri Melikgazi ilçesi İldem Mahallesinde zillere ve kapılara sıvı süren kadın yakalandı ve adliyeye sevkedildi. 37 yaşındaki Kezban, kapılara ne sürdüğünü açıkladı

Esrarengiz Kadının foyası ortaya çıktı

Kayseri'de girdiği iki binada elindeki poşette bulunan sıvıyı asansörler, ziller ve merdiven ve kapı girişlerine süren kadın adliyeye sevk edildi.

Melikgazi ilçesi Gesi Fatih Mahallesi Gün Sazak Caddesi'nde dün yüzünde maske bulunan 37 yaşındaki Kezban M. elinde siyah poşetle girdiği Hazal Apartmanı ve Osmanlı Apartmanı'nda asansörler, kapı zilleri ve merdiven başlarına bir sıvı sürerek uzaklaştı. Kadın ayrıca elinde bulunan pet şişedeki sıvıyı kapı girişlerine döktü. Sıvıyı fark eden bina görevlileri güvenlik kamera kayıtlarını incelediklerinde şaşırarak, hemen polise haber verdi. İhbarı alan polis ekipleri iki apartmanda inceleme yaptı ve alınan numuneler laboratuvara götürüldü.

Sürdüğü sıvı...
Olayın bildirilmesinin ardından çalışma başlatan İldem Polis Merkezi Amirliği ekipleri, yapılan incelemelerin ardından Kezban M.'yi oturduğu evinde yakalayarak gözaltına alındı. Kezban M, geçirildiği sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Psikolojik sorunları olan Kezban M, ifadesinde korona Virüsü ile ilgisi olmadığını, apartmanlara sürdüğü sıvının yağ olduğunu ve kötü bir amacının olmadığını söyledi.

Karar verildi..
Kayseri Cumhuriyet Savcılığı'na sevkedilen ve mahkemeye çıkarılan 37 yaşındaki Kezban, Adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.