Gündem
Giriş Tarihi : 07-01-2020 12:00   Güncelleme : 07-01-2020 13:50

Eski yönetici Ahmet Demir öldürüldü

Kara Mehmet, Kayseri adliye kapısında Erciyesspor eski yöneticisi Ahmet Demir'i öldürdü. Mehmet Aslan neden Ahmet Demir'i öldürdü

Eski yönetici Ahmet Demir öldürüldü

Bir zamanlar Türk futbolunda başarıdan başarıya koşan ancak küme düşmeye başladıktan sonra defalarca kez el değiştiren Kayseri Erciyesspor'un ismi bu kez de cinayete karıştı. Mavi Siyahlı takımın Türkiye 3.Ligi'nde mücadele ettiği dönemlerde kulüpte yöneticilik yapan ve ismi bir çok kez yasa dışı işlere karışan Ahmet Demir, kulübün eski futbolcusu Serkan Demirezen'in avukatının babası tarafından öldürüldü.

Avukatın babası..
Son olarak Bankaya sahte evrak verme suçundan yargılanan 40 yaşındaki Ahmet Demir, bugün öğle saatlerinde kulübün eski futbolcusu olan Serkan Demirezen'in avukatı Özgür Aslan'ın babası Mehmet Aslan tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Erciyesspor davasında tutuksuz olarak yargılanan eski Mali İşler Sorumlusu Ahmet Demir, bugün 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek davaya katılmak üzere Kayseri Adalet Sarayı'na geldi. İddialara göre; bir süredir sosyal paylaşım siteleri üzerinden birbirlerine hakaret dolu sözler sarfeden Özgür Aslan'ın babası Kara Mehmet lakaplı Mehmet Aslan ile Ahmet Demir, adliye önünde karşılaştı. Mehmet Aslan, üzerinde bulunan silahını çıkarıp Ahmet Demir'in üzerine ateş etti. Aldığı kurşun darbeleri ile yere yığılan Ahmet Demir, hastaneye kaldırılsa da kurtulamadı.

Para mevzusu
Erciyesspor eski yöneticisi Ahmet Demir ile kulübün eski futbolcusu olan Serkan Demirezen'in avukatı Özgür Aslan arasında, sahte senet mevzusundan ötürü husumet yaşandığı iddia edildi. İddialara göre; Serkan Demirezen transferi ile ilgili olarak sahte senet düzenlendiği ve tahsil edildiği ve olayın da yargıya taşındığı konusu vardı. Özgür Aslan, makdül Ahmet Demir tarafından hazırlanan ve tahsils edilen senet ile ilgili adli mercilere başvurusu yapmış ve dava görülüyordu. Ahmet Demir ile avukat Serkan Aslan, sonrasında da babası Mehmet Aslan arasında gerginlik yaşanıyordu. Ahmet Demir'in sürekli olarak sosyal paylaşım sitelerindeki hesabından sinkaflı sözler sarfettiği iddia ediliyor.

Savcılıktan açıklama
Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, Ahmet Demir'in öldürülmesi ile ilgili açıklama yaptı. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, "Aralarında önceye dayalı husumet bulunan A.D. ile M.A.'ın 07/01/2020 günü saat 10:30 sıralarında Kayseri Adalet Sarayı giriş kısmı önünde karşılaşmaları üzerine aralarında çıkan tartışma sırasında M.A.'nın yanında taşıdığı silah ile A.D.'ye birden fazla kez ateş etmesi şeklinde gelişen olayda, A.D. yaralanmasının ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiş, M.A.ise olayda kullandığı silahı ile birlikte güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilmesinin ardından gözaltına alınmış olup, olayla ilgili olarak soruşturma tüm yönleriyle titizlikle yürütülmektedir" ifadesine yer verildi.