Gündem
Giriş Tarihi : 03-06-2020 16:59   Güncelleme : 03-06-2020 16:59

Ertekin istifa edip Bakan olacak mı

Erciyes Anadolu Holding CEOsu Alpaslan Baki Ertekin, görevinden istifa edip Gençlik ve Spor Bakanı olacağı yönündeki spekülasyonlara noktayı koydu.

Ertekin istifa edip Bakan olacak mı

Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, Türkiye Cumhuriyeti Bakanlar Kurulu içerisinde yaşanacak olası değişiklikte Spor Bakanı olacağı yönündeki spekülasyonlara noktayı koydu. Kayseri İnternet Gazetecileri Güç Birliği Platformu'na özel açıklamada bulunan Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, Kayseri'deki görevini bırakıp Bakan olarak kabinede görev alıp almayacağına dair önemli cümleler kurdu.

Ertekin'in sözleri
2,5 yıldır Erciyes Anadolu Holding CEO'su olarak görev yapan Alpaslan Baki Ertekin, "TMSF tarafından bana verilen bir görev var. Kayseri'de 2,5 yıldır çok mutluyum. 13 bin kişilik Erciyes Anadolu Holding ailesi olarak çok da güzel işler yaptık. Vatan için, millet için, yapacak çok daha fazla projelerimiz var. Bakanlık ile ilgili ne bir düşüncem ne bir isteğim var. Cumhurbaşkanımız sayın recep Tayyip Erdoğan'ın böyle bir taktiri olursa bu çok büyük bir onur duyarım. Fakat benim şu ana kadar bu haberi teyit edecek ya da inkar edecek bir bilgim yok" açıklaması yaptı.

Kızılyalın'ın iddiası
Cumhuriyet Gazetesi’nin 2 Haziran tarihli yayınında yazar Arif Kızılyalın’ın ‘TFF ihlale ne ceza verecek’ başlıklı köşe yazısında "Ankara kulislerinde kabine revizyonundan söz ediliyor. Pandemi döneminde futbol dışındaki branşlarda başarılı kriz yönetimi gösteren Muharrem Kasapoğlu’nun ihalelerdeki titizliği ve GSB’ye kazandırdığı kurumsal yapı nedeniyle daha aktif bakanlığa geçeceği, onun yerine 2010’lu yıllarda Spor A.Ş.’nin genel müdürlüğü yapıp İstanbul’u tesis zengini kent haline getiren Alparslan Baki Ertekin’in atanacağı konuşuluyor” cümleleri kurmuştu.