Magazin
Giriş Tarihi : 12-05-2020 23:23   Güncelleme : 12-05-2020 23:49

Ersin Korkut veda etti

Survivor 2020 yarışmasının en renkli simalarından birisi olan Ersin Korkut, yarışmaya erken veda etti. Ersin Korkut kimdir, nereli, kaç yaşında.

Ersin Korkut veda etti

Dominik Cumhuriyeti'nde 3 aydır devam eden Survivor 2020 yarışmasında oldukça ilginç bir eleme yaşandı. Geride kalan hafta dokunulmazlık oyununun birini kazanan Ünlüler takımı, bir oyuncusunu daha kaybetti. İlk dokunulmazlık oyununu Ünlüler, ikinci dokunulmazlık oyununu Gönüllüler takımı kazanmıştı.

Acun açıkladı
Tv8 sahibi ve Survivor 2020 yapımcısı Acun Ilıcalı, "Benim için en beklenmedik veda oldu" dediği ismi açıkladı. Ünlüler'den mi yoksa Gönüllülerden mi veda edecek derken Survivor, kötü haberi yine Acun Ilıcalı açıkladı. "En üzüldüğüm veda" diyen Acun Ilıcalı, Ersin Korkut'un sağlık problemlerinden ötürü yarışmaya devam etmesinin imkansız olduğunu söyledi.  
Yarışmasının en renkli ve en başarılı isimlerinden birisi olan Ersin Korkut'un Dominik Cumhuriyeti'ne veda eden isimlerden oldu. Acun Ilıcalı, Ersin Korkut'un dizindeki problemlerden ötürü yarışmaya devam etmesinin mümkün olamayacağını açıkladı. Ersin Korkut'un MR sonuçlarının hiç iyi olmadığını ifade eden Acun Ilıcalı, adaya veda eden ismin "Sağlık sorunlarından ötürü" Ersin Korkut olduğunu söyledi.

Ersin'in duyguları
Ersin Korkut, açıklanan karar ile ilgili olarak "Bu saatten sonra ekibime yardımcı olamayacağım. Yılmaz Erdoğan benden şampiyonluk bekliyordu. Şampiyon olamadan döneceğim için üzgünüm. Sakatlığımdan dolayı erken veda ettim. Benim hikayem burada bitti. Üzgünüm. Benim için en b.üyük ödül Anneler günü'ndeki iletişim oyunu idi. Köpeğimi çoık özledim. Ailemi çok özledim" dedi.

Ersin Korkut kimdir
Ersin Korkut, 8 Kasım 1977 yılında Hakkari doğumlu. Ünlü tiyatrocu Yılmaz Erdoğan'ın desteğiyle oyunculuğa adım attı. Hakkâri'de taksi şoförlüğü yapmış, sonrasında İstanbul'da bir pizzacıda bulaşıkçı olarak çalıştı. Kuzeninin Merter'de bir pizzacıda çalıştığını duyan Yılmaz Erdoğan, Ersin Korkut'u bulmuş ve Beşiktaş Kültür Merkezi'nde yanına, çalışması için çağırdı. 2000 yılında BKM'nin çeşitli birimlerinde görev almaya başladı.
Bana Bir Şeyhler Oluyor adlı tiyatro oyununun arka kadrosunda çalışırken, oyunda kendisi için uygun bir rol fark etti. Oyunda oynamak isteyen Ersin Korkut'a, Yılmaz Erdoğan; Bu işler o kadar kolay değil dese de ben kendime güveniyorum abi diyerek rolü kaptı. Daha sonra Cem Yılmaz ile birlikte Doritos reklamlarında rol almış; canlandırdığı rollerdeki ilginç şivesi ve rol aldığı reklamdaki "Doktor bu ne?" repliği ile tanınmıştır. BKM bünyesinde hazırlanan Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı televizyon programındaki komik tiplemeleri ile beğeni topladı.