Kayserispor
Giriş Tarihi : 26-06-2019 18:32   Güncelleme : 26-06-2019 18:40

Erol Bedir son kararını verdi

İstikbal Mobilya Kayserispor Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bedir, Genel Kurul öncesinde son kararını verdi. Erol Bedir aday mı? İşte ayrıntılar.

Erol Bedir son kararını verdi

Cumartesi günü Olağanüstü Genel Kurul toplantısı yapılacak olan İstikbal Mobilya Kayserispor'da mevcutk başkan Erol Bedir, görevine devam edip etmeyeceği yönünde kararını verdi. Geçitğimiz hafta aday olmadığını deklare eden Bedir, bugün Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen basın toplantısında nihai kararını verdi.

"Adayım" dedi
İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Cumartesi günü gerçekleştirelcek olan Olağanüstü Genel Kurul toplantısında yeniden liste oluşturarak aday olacağını söyledi. Başkan Bedir, "Bu kadar emek vermiş olduğumuz bir değeri tekrar sıkıntıya sokmamak adına bu onurlu göreve Cumartesi günü tekrar devam edebilmek için genel kurulda liste yapmaya karar verdik. Allah utandırmasın" dedi.
 
Başkan Erol Bedir, Kayserispor gibi bir değeri bırakıp gitmek yerine demokratik olarak genel kurul kararı aldıklarını ifade ederek “Benim yönetim kuruluna aldığım 16 kişiden en fazla 3’ünü tanıyordum. Diğerlerini birileri söyledi. Çünkü biliyoruz ki bu şehirde yaşayan herkesi tanımak zorunda değiliz, benim arkadaşım da olması zorunda değil. İyi niyetli bir şekilde çalıştığım müddetçe hiç kimse benim için problem değil. Yönetici arkadaşlarımızın tamamının istifa mektubu elimde olmasına rağmen hiçbirisine ne yüzümü astım, ne de onlar bırakıp gitmeye çalıştı. Bugün de eğer olay gerçekleşir ve Cumartesi günü genel kurulda bana teveccüh gösterilirse liste konusunda hiç sıkıntı yaşamayız. Benim böyle bir kaprisim, kompleksim olmaz. Buralar ateşten gömlektir, ağlama makamı değil. Demokratik bir şehir, genel kurula gidersiniz, bırakıp kaçmazsınız. Maddi destek noktasında son iki yılda arzuladığımız desteği bu şehirden alamadık. Ekim ayı gelip bütün oyuncularımız ihtar çekince, çok önceden transfer yasağımız da vardı bir futbolcudan dolayı. Ayrılmayı düşündük, genel kurul istedik. Fakat baktık ki eğer ayrılırsak 14 futbolcumuz fesih oluyor, yerine yenisini koyma şansınız yok, ligin en alttan ikincisisiniz. Arkadaşlarla oturduk. Yönetimdeki arkadaşlarımızın biraz maddi, motivasyon desteği, benim şahsi desteğim, İstikbal’in isim hakkı oyuncularımızın ihtarını geri çekti. Ligi bitirdiğimizde ‘oh’ çektik, son 2-3 maçta ayaklarımızı uzattık maçları seyrettik. Bu kadar sıkıntılardan geçmiş birisi olarak maddi olarak veriyorsunuz, manevi olarak veriyorsunuz. Kendi özelimiz darmadağın oluyor, sonu yok. Bursaspor şampiyon oldu, 4 sene sonra küme düştü. 2,5 yıl yapmışım, buraya kadar getirmişim, takdir edilir edilmez emek vermişim. İsterim ki birileri gelsin şehri bölmeden bir takım dinamikleri harekete geçirerek, kendi imkanlarını da değerlendirerek bu takımı daha iyi yerlere getirsin. Niye sık sık genel kurul kararı aldığım soruluyor. Ne yapayım? Olmadığı zaman bırakıp kaçayım mı, takımı küme mi düşüreyim? Ekim’de niye bırakmadığımı soruyorlar. Nasıl bırakayım, takım küme düşüyor. Bundan sonrası ile ilgili de benim kendi kafamda oluşturduğum kaynak ve projeler vardı. Başkanlarımla konuştuğumda kısa vadeli ödemelerle ilgili sıkıntılar olduğunu söyledim. Bununla ilgili zor da olduğumuzu, zarar vermek istemediğimi söyledim. Aşağı yukarı başkanla 10 defa oturduk, kalktık. Bir yerlere geldik. Kimsenin bu işin dışında tutulduğu falan yok. Kayserispor için bir avuç bulguru olan kim varsa gelsin bu yemeğe katılsın. Kimsenin burada kompleksi de yok. Hele hele benim başkanlık gibi hiçbir kompleksim yok. Yapabilecek, sıkıntıları göğüsleyecek birisi varsa buyursun, gelsin" dedi. Bedir: Etkilendim
Cumartesi günü yapılacak olan genel kurulda yeniden liste oluşturarak aday olacağını bildiren Başkan Erol Bedir, "Bu bir yük, ama onurlu bir yük. Şimdi başkanlarımızın ve bu şehri yönetenlerimizin tespitleri sonucu şöyle bir şey oluştu. Denildi ki; ‘evet kaynak arıyoruz, koşuşturuyoruz. Biz bu işi böyle devam ettirelim, katkı sunmak isteyenleri yönetim konusunda hep beraber yola devam edelim’. İnanın bir rakamın konuşulmuşluğu yok. Başkanlarımın, vekillerimin, bakanlarımın bakışlarından, duruşlarından, gayretlerinden işin doğrusu etkilendim. Buna da kayıtsız kalmanın da çok doğru olmadığını, hele hele bu kadar emek vermiş olduğumuz bir değeri tekrar sıkıntıya sokmamak adına bu onurlu göreve Cumartesi günü tekrar devam edebilmek için genel kurulda liste yapmaya karar verdik. Allah utandırmasın" ifadelerini kullandı.