Kayserispor
Giriş Tarihi : 31-08-2019 00:56   Güncelleme : 03-09-2019 14:50

Erol Bedir Galatasaray yenilgisini değerlendirdi

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, 2-3 biten Galatasaray maçı sonrasında açıklama yaptı. Erol Bedir, skor için oldukça ilginç cümleler kurdu

Erol Bedir Galatasaray yenilgisini değerlendirdi

İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, 3-2 yenildikleri Galatasaray maçının ardından yaptığı açıklamada, "Galatasaray yenilseydi, dengeler bozulacaktı. Dolayısıyla bizim yenilmemiz gerekiyordu" dedi. 

"İnce ince..."
İstikbal Mobilya Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, "Bir maç oynadık. Bana göre çok normal bir sonuç. Rakibimiz ilk 2 maçta 1 puan almıştı. Buradan mutlaka galip gelmeliydi. Sahada, dışarıda veya başkasının yardımıyla mutlaka galip gelmeliydi. 2 gol atan oyuncumuz cezalandırıldı, niye Galatasaray'a gol attınız diye. İnce ince ne olduğunu hepimiz gördük. İlk sarı kartlarda cömert davranarak ikinci sarı kartların haklılığını gösterdi. Dengelemek uğruna skoru aldıktan sonra Emre'yi attı. Fakat bu arada verdiği penaltı ve verdiği kartlar, verdiği goller, vermediği goller... Yani söylenecek hiçbir şey yok" dedi.

"Bu lig bitmez"
Başkan Erol Bedir, "Dün İstanbul'da MHK Başkanımız Zekeriya Alp bey bizlere bir sunum yaptı ve yeni bir başlangıç yaptıklarını söylediler. Bundan sonra çok daha dikkatli olacaklarını söylediler. Ben Zekeriya başkanın dürüstlüğüne inanıyorum ama böyle yeni başlayacaksa bu lig bitmez. Bu ligin böyle devam etmesi mümkün değil. Ben iddia ediyorum, eğer sonuç alınmasaydı bizden 3-4 kişi daha atılırdı, hükmen mağlup olurduk. Galatasaray'ın 1 puanda kalmış olması, bizi Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden bir takımın illa galip gelmesini gerektirmiyor. Burada ter döküyoruz, emek veriyoruz. Burada binlerce insan gelip maçı izliyor. Yazıklar olsun diyorum. Bugüne kadar hiç bir yerde serzenişte bulunmamıştım. Sadece yazıklar olsun diyorum" cümleleri kurdu."Burda bitmeyecek"
Başkan Bedir, "Anladığım kadarıyla çok değişik şeyler oluyor. Çok farklı şeyler oluyor. Bizim 1 puanlı Galatasaray'ı yenme hakkımız yoktu. Bu sefer Galatasaray yenilseydi, dengeler bozulacaktı. Dolayısıyla bizim yenilmemiz gerekiyordu. Ben bu kadar olacağını tahmin etmemiştim. Bütün bu olanlardan dolayı vebali olanları vicdanları ile baş başa bırakıyorum. Bu iş burada bitmeyecek" ifadelerini kullandı.

Haber: Yavuz Yıkılmaz
Görüntü: Halil Akkulak