Futbol
Giriş Tarihi : 15-09-2017 15:05   Güncelleme : 06-11-2019 08:27

Erciyesspor'da hazin sona doğru

Türkiye 3.Ligi'nde hayatta kalma mücadelesi veren Kayseri Erciyesspor, destek bulamıyor. Erciyesspor, Van Belediyespor maçına çıkamayacak. Olağanüstü Genel Kurul yapılacak.

Erciyesspor'da hazin sona doğru

Türkiye 3.Lig'de mücadele veren ve yokluklar içerisinde adeta sefilleri oynayan Kayseri Erciyesspor, yarın deplasmanda oynayaağı Van Belediyespor maçına çıkamayacak. 

Çalışır : Destek yok
Kayseri Erciyesspor Asbaşkanı Yaşar Çalışır, haber merkezimize yaptığı açıklamasında, "Takımımızı Van'a götürmeye imkanımız yok. Ben daha önce gerçekleştirdiğim basın toplantısında ne söz verdiysem yerine getirdim. Antrenman sahalarını çizdirdim, takımı toparladım, teknik direktör buldum, cebimden harcadım. Ancak bir yere kadar gücüm yetiyor. Malesef bundan öteye yürüyemiyorum. Yarın oynayacağımız Van Belediyespor maçına çıkamayacağız. Bu kadar yokluğun içerisinde Kayseri'nin önde gelen hiç bir insanından destek göremedik. Daha düne kadar Erciyesspor lafını ağızlarından düşürmeyen insanlar, şimdi kapılarını kapatıp bize randevu bile vermiyorlar. Sadece Melikgazi Belediye Başkanı ve Erciyesspor Onursal Başkanı sayın Memduh Büyükkılıç ile görüşebildik. Kendisi de hem şahsı hem de belediye olarak yapabilecekleri birşey olmadığını söylediler" dedi.

Van'a gidilmiyor
Van Belediyespor ile oynayacakları lig maçı için destek göremediklerini de söyleyen Yaşar Çalışır, "Konaklayacak ucuz otel bulamadık. Kayseri'den Van'a tayin olan Mustafa Yalçın'dan konaklama için destek istedik. Ancak kendisi sadece yemek verebileceğini dile getirdi. Şahsım olarak elimden gelen tüm imkanları kullanmaya çalıştım. Çalacak kapımız kalmadı. Çaldığımız kapılar da yüzümüze kapandı. Bizden buraya kadar malesef" yorumunda bulundu.

Genel Kurul var
Kimseden tek bir kuruş destek görmeden takımı bugünlere getirdiğinin altını çizen Asbaşkan Yaşar Çalışır, "Benden ve yönetimdeki arkadaşlarımdan buraya kadar. Olağanüstü genel kurul yapmamız şart. Saffet Külahçı başkanlığında adım atmamız mümkün değildir. Ya yeni bir ekip kurulacak ya da bu takım yokolup gidecek. Yönetime talip olanlar var ise genel kurula bekliyoruz" açıklamasında bulundu.
Kayseri Erciyesspor yönetimi, 4 Ekim 2017 günü Olağanüstü Genel Kurul yapacak. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamadığı taktirde 11 Ekim 2017 günü çoğunluk aranmaksızın Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirilecek.

Haber: İlyas KAPLAN