Futbol
Giriş Tarihi : 01-05-2020 11:24   Güncelleme : 01-05-2020 11:24

Erciyes'e 7 futbol sahası yapılacak

Futbol takımlarına müjdeli haber. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Yüksek İrtifa Mamp Merkezi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Erciyes'e 7 futbol sahası yapılacak

Futbol kulüplerinin artık kamp çalışmaları için yurt dışında gitmesine gerek kalmayacak. Erciyes'in eteklerine 5 yıldız konforunda tesis yapılıyor. Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, Erciyes'te artık sadece kış turizmine değil yazın da futbol dünyasına da hizmet verileceğini söyledi.

2 aya hazır
Haber merkezimize önemli açıklamalar yapan Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı, "1.820 rakımlı bir alana yapılan Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi yapılıyor. Toplamda 7 adet nizami futbol sahası yapılacak. Şu an ilk 2'si yapılıyor. Çimleme işlemi yapıldı. Haziran veya Temmuz ayında sahnalar hazır hale gelir. Bu sezon 10 takım Erciyes'te kamp çalışmalarını rahatlıkla gerçekleştirebilir" dedi.

Seneye full
Murat Cahit Cıngı, "Yüksek irtifa Kamp Merkezi bünyesinde mevcut oteller kullanılabilecek. Sahalarda soyunma odaları, tribün ve cafeler olacak. Ayrıca spor salonu, kapalı ve açık yüzme havuzu da tesis içerisinde yeralacak. 2 saha bu sezon olmak üzere, önümüzdeki yaza 7 saha da hazır hale gelir. Yerli ve yabancı takımlarımızı rahatlıkla Erciyes'te misafir edebiliriz" açıklaması yaptı.