Gündem
Giriş Tarihi : 25-01-2020 02:02

Erciyes Holding Yardıma Gidiyor

Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde meydana gelen depremin ardından Erciyes Anadolu Holding yardım için harekete geçti.

Erciyes Holding Yardıma Gidiyor

Türkiye'de son zamanlarda yaşanan depremlerin en büyüğünün Elazığ'da meydana gelmesiyle birlikte adeta seferberlik ilan edildi. Gerek kamu gerekse özel kuruluşların harekete geçtiği Elazığ için Kayseri'den Erciyes Anadolu Holding'de boş durmadı. Şirket CEO'su Ertekin, şirket olarak deprem bölgesine araçlar çıkartmaya hazırlandıklarını ifade etti.

24 Ocak akşam saatlerinde merkez üssü Elazığ'ın Sivrice İlçesi olan ve İç Anadolu'dan Karadeniz'e kadar birçok şehirde hissedilen 6.8 şiddetindeki deprem için tüm ülke seferber oldu. Kayseri'den Erciyes Anadolu Holding'in de harekete geçtiği deprem bölgesi için şirket CEO'su Alpaslan Baki Ertekin, Twitter'den yaptığı açıklama ''araçlarımız hazırlanıyor'' dedi.

5 TIR YOLA ÇIKIYOR:
Yaşanan depremin hemen ardından sokaklarda kalan halkın evlerine dönmek istememeleri nedeniyle yardım için seferber olan Erciyes Anadolu Holding, 5 tır dolusu Battaniye, yorgan, sünger yatak, ısınma amaçlı odun-tahta, talaş ve bunları yakmak için boş varilleri Elazığ'a ulaştırmak üzere gece yarısı harekete geçecek. Saatlerin 25 Ocak'a geçtiği dakikalarda Twitter hesabından açıklama yapan Ertekin, ''TMSF başkanımızın talimatı ile Erciyes Anadolu holding olarak deprem bölgesine araçlarımızı yola çıkarmak için hazırlıyoruz. Battaniye, yorgan, sünger yatak, ısınma amaçlı odun-tahta, talaş ve bunları yakmak için boş variller olmak üzere ilk etapta 5 tırı bu gece yola çıkarıyoruz'' dedi.

GELİŞMELERİ TAKİP EDİYOR:
Öte yandan tırların yüklenmesi ve eksiklerin giderilmesi için büyük titizlik gösteren şirket CEO'su Alpaslan Baki Ertekin'in gelişmeleri yakınen takip ettiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.