Ekonomi
Giriş Tarihi : 03-04-2020 19:55

Erciyes Anadolu Holding istihdamı koruyacak

Erciyes Anadolu Holding Ceosu Alpaslan Baki Ertekin, Covid19 illeti ile mücadele sürecinde istihdamımızı koruyacaklarını açıkladı

Erciyes Anadolu Holding istihdamı koruyacak

Tüm dünyayı olduğu gibi ülkemizi de olumsuz etkileyen ve yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan Covid19 virüsü illetiyle mücadelenin ummalı bir şekilde sürdüğü şu günlerde, sağlık kadar ekonomi de düşünülüyor. Korona Virüsü dolayısıyla kriz planlarını hayata geçiren Erciyes Anadolu Holding Ceo’su Alpaslan Baki Ertekin, bu zorlu süreçte istihdamı koruyacaklarını ve kimseyi iştan çıkarmayacaklarını söyledi.

Geçtiğimiz günlerde salgının önlenmesine yönelik olarak alınan izin uygulamalarının ardından kısa bir açıklama gerçekleştiren Erciyes Anadolu Holding Ceo’su Alpaslan Baki Ertekin, “Tüm şirketlerimizde kader ortaklığı yaptığımız çalışma arkadaşlarımızın sağlığı ve iş güvencesi bizim en öncelikli konumuzu oluşturmaktadır. TMSF Başkanımız Sayın Muhiddin Gülal Bey’in talimatları ile bu zorlu süreçte istihdamımızı koruyacak ve hiçbir çalışma arkadaşımızı işten çıkarmayacağız” dedi.

Erciyes Anadolu Holding’e bağlı marka ve şirketlerde tüm süreçlerin panikle değil, uzun vadeli ve doğru planlama ile yürütüldüğünü ifade eden Ertekin, “Ülkemizin korona Virüs salgınıyla savaşında üzerimize düşen her türlü sorumluluğu sonuna kadar yerine getireceğiz. Hayata geçirilen ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ milli dayanışma kampanyasına 5 Milyon TL toplayıp göndererek katılımımız yanında maske üretimi ile de destek olacağız. Her zaman ifade ettiğimiz gibi ülkemiz için çalışmaya, üretmeye ve özellikle de bu günlerde istihdamımızı ve çalışma arkadaşlarımızı korumaya kararlıyız” cümleleri kurdu.