Ekonomi
Giriş Tarihi : 12-06-2020 19:17   Güncelleme : 12-06-2020 19:17

Erciyes Anadolu Holding 2020 cirosu

Erciyes Anadolu Holding cirosu ne kadar. TMSF Başkanı Muhittin Gülal ile Erciyes Anadolu Holding CEO'su Alpaslan Baki Ertekin açıklama yaptı.

Erciyes Anadolu Holding 2020 cirosu

Türkiye'nin önemli kuruluşlarından birisi olan Erciyes Anadolu Holding, 2020 yılının ilk çeyreğinde de büyümeye devam etti.

Yüzde 6,5
Kayseri’de gerçekleştirilen basın toplantısında finansal sonuçları değerlendiren TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, "Koronavirüs dolayısı ile zorlu bir pandemi sürecinden geçmiş olmamıza rağmen hedeflerimizi gerçekleştirerek ulaştığımız finansal büyüme ve karlılıkla, ülkemize değer katmaya devam ediyoruz. Erciyes Anadolu Holding’in 2019 yılı 1. Çeyrekte 2.847 Milyon TL olan cirosu % 6,5’lik artışla 2020 yılı 1. Çeyreğinde 3.033 Milyon TL’ye yükseldi" dedi.

Sağlam adımlar..
Holding’in 2020 ilk çeyreğinde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Üyesi ve Ceo Dr. Alpaslan Baki Ertekin "Mart ayından itibaren etkisini yoğun olarak hissettiğimiz pandemi sürecinde disiplinli yönetim anlayışımız ve ülkemize duyduğumuz güvenle başarılı sonuçlara ulaştık. Üretim, dağıtım ve satış konularında farklı senaryo ve stratejiler oluşturduk. Her zaman ifade ettiğim gibi bizim en değerli varlığımız çalışanlarımızdır. Bu yüzden öncelikle onların sağlık ve iş hayatlarını güvence altına alacağımız projelere öncelik verdik. Bu dönemde grubumuzdan hiçbir çalışma arkadaşımızı işten çıkarmama kararımızı ciddiyetle uyguladık" açıklamasında bulundu.

Maske başarısı
Koronavirüs sürecindeki çalışmalara da değinen Ertekin, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına finansal katılımımızın yanında grup olarak sahip olduğumuz tüm bilgi, beceri ve üretim gücümüzle devletimizin başlattığı mücadeleye katıldık. Ülkemize duyduğumuz sevgi ve bağlılıkla Holding ve tüm şirketlerimiz adeta birbiriyle yarıştı. Doqu Home markamız kamu kuruluşları için maske üretimi yaparken, Bellona Mobilya düzenli önlük ve maske üretiminin yanında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Kayseri Şehir Hastanemiz için ‘Biyolojik Numune Alma Kabin’leri hazırladı Boyteks Tekstil yüksek teknoloji ile üretilen ve dünyada bir ilk olan Boyteks Antiviral kumaşın uluslararası test ve ISO 18184 (Determination of Antiviral Activity of Textile Products) onayının ardından üretime başladı. Her dönem olduğu gibi bu dönemde de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek ve ülkemize katma değer sağlamak için çalışmaya, üretmeye ve istihdama devam ediyoruz" cümleleri kurdu.