Medya
Giriş Tarihi : 24-02-2021 19:33   Güncelleme : 24-02-2021 19:34

En İyi (Merak Edilen) Netflix Dizileri Listesi

Netflix'in en çok beğenilen dizileri nelerdir? Merak uyandıran dizileri sizler için listeledik. Karantina ile birlikte hayatı eve sığdırdığımız şu dönemde en çok dizi film izlemeye vakit ayrılmıştır. Bu bağlamda Netflix 'de dizi izlemek isteyenler için en kaliteli dizileri sizler için sıraladık.

En İyi (Merak Edilen) Netflix Dizileri Listesi

Karantina ile birlikte hayatı eve sığdırdığımız şu dönemde en çok dizi film izlemeye vakit ayrılmıştır. . Bu bağlamda Netflix 'de dizi izlemek isteyenler için en kaliteli dizileri sizler için sıraladık. Ortalama bir dizinin süresi 55 ile 60 dakikadır. Elbette ki bu dizilerden daha az dakika süren diziler de mevcuttur. Dizikolikler için Netflix'in en popüler ve en çok izlenen dizileri ile karşınızdayız.

1.The Breaking Bad

Netflix 'in en sevilen dizilerinden biridir ve izlenme oranı çok yüksektir. Dizinin konusunda sıradan bir kimya öğretmenin uyuşturucu çetesine dönüşmesi anlatılır. Temada maddi zorluklar ve para hırsı vardır. Dizi şu an 5 sezonda olup bir dizinin süresi ortalama 50 dakikadır. Türüne dram diyebiliriz.

2. Sherlock

Dedektif, gizem, sır ve suç seven tüm diziseverlerin izlediğinde asla bırakmayacağı kalitede bir dizidir. Dizi toplam 4 sezon sürmüştür. Başrol oyuncuları da çeşitli ödülleri alması dizinin izlenmesine katkı sağlamıştır. Dizi Sir Arthur Conan Dolye adlı yazarın romanından esinlenerek yazılmıştır. Başrol oyuncusu (Sherlockn) Benedict Cumberbatch oynamaktadır.

3. When they see us

Türü dram olan dizi ırkçılığı da gözler önüne sermektedir. Central Park 'ta saldırıya uğrayan bir kadının gerçek hikayesi konu edinir. Saldıranların Harlemli 5 genç olduğu iddia edilir. Dizi 4 bölümden oluşan mini dizidir. Bu gençlerin suçlu olup olmadıklarının ortaya çıkışı ile sonlanır. Bölümler bir saatten fazla sürmektedir.

4. Out planet

Belgesel sevenler için bulunmaz bir doğa ve hayvan belgeseli. Toplam 8 bölümden oluşan ve tek bir sezon ile başlayıp biten bir belgeseldir. İzleme süresi ortalama 50 dakikadır. Seslendiren David Attenborough olup insanlarının doğaya ve hayvanlara verdiği zarar anlatılır.

5.Dark

Bu diziyi anlamakta zorluk çekmemek için ard arda izlemeniz gerekmektedir. Dizinin konusu üç zaman dilimini aynı anda yaşayan kasaba halkının başından geçenler olarak özetleyebiliriz. Türü Bilim kurgudur. Toplam 2 sezon yayınlandı ama 3 sezonu yakında yayınlanacaktır. Bölümleri ortama 55 dakika sürmektedir.

6.Wikings

Tarih ile savaşın iç içe geçtiği bir dizidir. 5 sezon yayınlanmış olup bölümleri 45 dakikadır. Ragnar Lothbrok adlı savaşçının cesur serüveni anlatır. Aynı zamanda Wikingler'in hayatından da kesitler sunar.

7.The Last Dance

Basketbol seviyorum diyen bu diziyi izlemeden geçmemelidir. Çünkü ünlü basketbol oyuncusu Michael Jordan 'ın basketbol hayatını konu edinir. Aynı zamanda takım arkadaşının izleri de oldukça yoğundur. 1997 ile 1998 yıllarını kapsayan ve daha önce görülmemiş belgeler ile izleyicileri büyüleyen bir belgesel dizidir.

8.Outlander

Türü fantastik olan dizinin konusu zaman yolculuğudur. 1945 yılından 1743 yılına giden bir hemşirenin iki zaman arasındaki  sıkılmış hayatı fantastik  olarak konu anlatılır. Kahramanın adı Claire Randall 'dır. Amerikalı yazar Diana Gobal' ın romanından esinlenilmiştir.