Spor
Giriş Tarihi : 22-02-2021 16:31   Güncelleme : 22-02-2021 16:31

Emre Belezoğlu’ndan Şok Açıklama! Sosyal Medya Yıkıldı

2018-2019 sezonunda başlamış olan VAR sistemi zaman zaman tartışmalara yol açıyor. Gerek ligimizde veya gerekse diğer liglerde bu sistem çoğu takımlar tarafından kullanılıyor.

Emre Belezoğlu’ndan Şok Açıklama! Sosyal Medya Yıkıldı

2018-2019 sezonunda başlamış olan VAR sistemi zaman zaman tartışmalara yol açıyor. Gerek ligimizde veya gerekse diğer liglerde bu sistem çoğu takımlar tarafından kullanılıyor. Sistemin amacı hakemin gözden kaçırdığı pozisyonların, VAR hakemleri tarafından izlenerek orta hakeme bildirilmesini kapsıyor. Ligimizde bu sistem en çok penaltı pozisyonlarında veya önemli ataklarda tartışmaya açık hale geliyor. Gelelim ki en çok bu sistem derbi maçlarında önem kazanıyor.

VAR Sistemi Mağduriyeti

VAR sistemi zaman zaman eleştiri alsa da önemli yer ve zamanda büyük işlere yaradığı biliniyor. Bu durumdan genellikle ki büyük takımlar sistemin bazen hatalarından söz etmekte ve hakemlerin pozisyonları kaçırdığını ya da bu sisteme rağmen yanlış düşünceler ya da kararlar verdiğini söylüyorlar. Fenerbahçe camiasından bakıldığında sportif direktör Emre Belözoğlu ise hakem ve VAR sisteminden kaynaklanan ve VAR hakemlerinin sıkıntılarından zaman zaman şikayet ediyor.

Fenerbahçe Gerçekten Hatalardan Mağdur Mu?

En son oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde Ozan Tufan'ın atmış olduğu gol VAR sebebiyle iptal edildi. Bu durum Fenerbahçe camiası tarafından haksızlık olarak gösterildi. Pozisyonun ofsayt olmadığı ve gol olduğu konusunda resim ve farklı kamera açıları ile kulüp gösterdi.

Mağduriyetin bir diğer taraftan sorunu ise maçlarda ki görev alan hakemlerin bilerek böyle durumlara el attığının söylenmesi. Bu konuda Fenerbahçe camiası canının çok yandığını genel anlamda Emre Belözoğlu ile belirtmekte ve adaletin sağlanması gerektiğini düşünmekte.