Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-02-2021 18:54   Güncelleme : 23-02-2021 18:54

Elon Musk'ın 24 Saat içinde ne kadar kaybettiğine inanamayacaksınız!

Elon Musk'ın 24 Saat içinde ne kadar kaybettiğine inanamayacaksınız!

Kayseritempo.org - Elon Musk'ın 24 Saat içinde ne kadar kaybettiğine inanamayacaksınız! Tıpkı rekor yüksekleri kaydettiği gibi, aynı zamanda rekor düşükleri de kaydediyor, çünkü milyarlar sadece birkaç saniye içinde buharlaşabilen birkaç sente dönüşüyor. Bu vaka, zaman zaman dünyanın en zengin ikinci adamı, diğer zamanlarda ise ilk kişinin servetini anlatıyor, elektrikli otomobil devi Tesla'nın kurucusu yani Elon Musk. Elon Musk, Tesla hisselerindeki şiddetli düşüşler nedeniyle dün birkaç saat içinde servetinin yaklaşık 15 milyar dolar kaybettiği yer ve Musk, en sevdiği platform Twitter'da birkaç tweet atarak Bitcoin'de büyük artışlara neden oldu.

Ayrıca geçen haftanın sonunda attığı tweetlerle bu para birimlerinin ağır kayıplara uğramasına, aynı kupadan içmesine ve bu rekor kayıpları kaydetmesine neden oldu. Forbes'in dünyanın en zengin insanları küresel sıralamasına göre, Tesla hisseleri Pazartesi günü% 8'den fazla düştü ve kurucunun servetini 170 milyar doların altına çekti. Tesla Inc. (NASDAQ hisse başına 67 $ zararla 714 $ seviyelerine gerilerken, Amazon (NASDAQ %2'den fazla düşüşle 3180 $ seviyelerine geriledi.

Dünyanın En Zengin Adamı Ünvanını Kaybetti!

4 milyar dolara yaklaşan Jeff Bezos'un kayıplarına rağmen yaklaşık 186 milyar dolarlık bir servetle en zengin unvanını korudu. İki erkeğin bir gecede serveti arasındaki fark yaklaşık 17 milyar dolar ve geçen haftanın sonunda Musk, Bitcoin para birimlerinin fiyatlarının çok yüksek olduğunu ve abartılı olduğunu açıklayarak tweet attı.

Bundan önce Tesla, bir para birimine 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını ve müşterileri kolaylaştırmak için bu dijital para biriminde ödeme kabul edeceğini duyurdu. Bu arada, Wall Street endekslerinin vadeli işlemleri, şu ana kadar toplu düşüşler ile yanlış gidiyor gibi görünüyor.