Gündem
Giriş Tarihi : 02-09-2020 14:55   Güncelleme : 02-09-2020 16:24

Eğitime bir hayırsever desteği daha

Talas ilçesine bir hayırsever tarafından yaptırılacak olan ilkokul/ortaokulun yapımına ilişkin protokole Kayseri Valisi Şehmus Günaydın imza attı.

Eğitime bir hayırsever desteği daha

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Talas ilçesine hayırsever Ahmet Gönen tarafından yaptırılacak olan 24 derslikli ilkokul/ortaokulun yapımına ilişkin protokolü imzaladı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve hayırsever Ahmet Gönen’in katılımıyla gerçekleşen, “Ahmet Gönen İlkokulu/Ortaokulu’’ yapımına ilişkin protokol imza töreni Valilik Toplantı Salonunda Kayseri Valisi Şehmus Günaydın Başkanlığında gerçekleşti. 

İmza töreninde konuşma yapan Vali Günaydın, “Hayırseverimize ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan yatırımlarla, geleceğimiz olan gençlerimizin iyi koşullarda eğitim-öğretim görmelerinin önünü açıyoruz. Bu hayır işini inşallah en kısa sürede tamamlayıp çocuklarımızın istifadesine sunarız. “Hayırseverlerimizin, kamu kurumlarımızın ve belediyelerimizin katkıları böyle güzel bir tablonun ortay çıkmasına vesile oluyor. Kayseri’mizin her köşesinde hayırseverlerimizin yaptırmış olduğu çok önemli eserler var” dedi. Yapılacak ilkokul/ortaokul hakkında bilgiler vererek, bu tür eserleri Kayseri’mize kazandıran tüm hayırseverlere Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da teşekkür etti. 

Talas ilçesine başka bir hayırsever tarafından yaptırılan okulu gezdiğini ve bu projenin aynısını yaptırmak istediğini belirten Hayırsever Ahmet Gönen ise, “Okulu en kısa sürede bitirmek için gayret göstereceğiz, bu okulun yapılmasında başta Vali Günaydın olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Talas ilçesi Mevlana mahallesine yapılacak olan 24 derslikli ilkokul/ortaokulun yapımına ilişkin protokol Vali Günaydın, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve hayırsever Ahmet Gönen tarafından imzalandı.