Sağlık
Giriş Tarihi : 13-03-2020 15:49   Güncelleme : 14-03-2020 19:06

Dünyam ve System Hastanesi tedbirini aldı

Kayseri Özel Dünyam Hastanesi ve Özel System Hastanesi, Korona Virüsüne karşı tedbirlerini aldı. Başhekim Doktor Erol Bedir, coronavirüs ile ilgili açıklama yaptı.

Dünyam ve System Hastanesi tedbirini aldı

Kayseri Özel Dünyam Hastanesi ve Kayseri Özel Sistem Hastanesi, tüm dünyayı tehdit altına alan Korona Virüsüne karşı harekete geçti. Her iki hastanenin de başhekimi olan doktor Erol Bedir, yazılı bir açıklama yaparak tüm önlemlerin alındığını ve hastalara oldukça streli bir ortamda hizmet verildiğini söyledi.

Doktor Erol Bedir, açıklamasında "Bilindiği üzere, Dünyada ilk defa, Aralık 2019 da, Çin’in Hubai eyaletinin Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve yaklaşık 2,5 ayda tüm dünyaya yayılan koronavirüs Kovid-19 salgını; zamanında ve yoğun önleyici tedbirlere rağmen ülkemize de sıçramış, Sağlık Bakanlığımızın açıklamalarına göre bugüne kadar 2 vaka tespit edilmiştir. Türkiye'de olduğu gibi ciddi önlemler alındığı taktirde vakalar ya çok geç gelebilmekte veya gelse bile yayılımı asgariye düşürülmektedir. Aksine ciddiye alınmaz, tedbirler geç ve yetersiz alınır ise İran ve İtalya da olduğu gibi vahim tablolar oluşabilmektedir. Bu itibarla ülkemizde zamanında ve titiz bir şekilde başlayan tedbirler zincirinin devam etmesi, resmi ve özel kurumlarla birlikte, kişilerin de önerilen yöntemleri eksiksiz uygulamaları salgını en az problemle bitirmemizi sağlayacaktır. Bu amaç ile, yöneticiliğini yaptığım Özel Dünyam Hastaneleri ve Özel System Hastanelerinde de gereken tüm tıbbı tedbirler alınmış olup, diğer hastalıkların ve virüs salgını için doktor ve çalışanlarımız yoğun bir şekilde bilgilendirilmişlerdir. Hastane binalarımız, cihazlarımız, fiziki ortam sık sık ve sürekli dezenfekte edilmektedir. Personelimiz, hastalar, hasta yakınları ve ziyaretçiler için uygulanması gereken kurallar titizlikle uygulanmaktadır" açıklaması yaptı.

Başhekim Erol Bedir açıklamasında "İnanıyorum ki, Gerek Dünyam ve System Hastanelerin de aldığımız tedbirler, gerekse ilimizdeki diğer resmi ve özel sağlık kuruluşların da aldığına inandığım önlemler sayesinde, salgının Kayseri’deki gücü iyice kırılacaktır. Ancak, alınan ve alınacak ulusal- yerel tedbirlere rağmen, problemin minumuma indirilebilmesi için değerli hemşehrilerimize de büyük görevler düşmektedir. Bir çok kaynaktan anlatılmaya çalışılan kişisel tedbirlerde en küçük bir ihmale meydan vermeden uygulanırsa, 1-2 ay içinde etkisi doğal olarak azalacak olan bu salgından en az zararla kurtulacağımızda unutulmamalıdır" cümleleri kurdu.