Gündem
Giriş Tarihi : 25-08-2020 10:44   Güncelleme : 25-08-2020 11:43

Düğünlere saat sınırlaması

Covid-19 tedbirleri kapsamında Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla, köylerde ve sokaklarda düğün, mevlit, nişan ve kına gecelerinin süresi iki saatle sınırlandırılacak.

Düğünlere saat sınırlaması

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs tedbirleri kapsamında kentte artan vakalar nedeniyle Kayseri İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından düğün, mevlit, nişan ve kına gibi törenlerin süresinin 2 saatle sınırlandırıldı. 

Artan vakaların önüne geçmek ve Covid-19 mücadele kapsamında Kayseri İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararla, köylerde ve sokaklarda düğün, mevlit, nişan ve kına gecelerinin süresi iki saati aşmayacak. İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında ek tedbirler alındı. Alınan ek tedbirler şu şekilde açıklandı:
1- Düğün (Köylerde ve/veya sokaklarda yapılanlarda dahil) , mevlit, nişan, gelin alma, kına gecesi, sünnet düğünü, vb. gibi etkinliklerin; iki saati aşmamak suretiyle ve en geç 22:00’da tamamlanmasına,
2- Birinci maddede yer alan etkinlikler kapsamında araç konvoylarının kesinlikle oluşturulmamasına,
3- Bu kararın, Kolluk Kuvvetleri tarafından düğün sahiplerine yapılan tebligatlara ilave olarak tebliğine, İlimiz genelinde konu ile ilgili uygulamaların bu kapsamda titizlikle yürütülmesine.