DSL Bağlantısı Yok Hatası Nasıl Düzelir?

20201120-dsl-baglantisi-yok-hatasi-nasil-duzelir-939054-af68cea2bca88863032c.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çoğu internet kullanıcısının sıklıkla karşılaştığı DSL bağlantısı yok hatası modem üzerinde yapılabilecek bir kaç yöntemle çözülebiliyor.

Çoğu internet kullanıcısının en sık karşılaştığı sorunlardan birisi olan, “ DSL Bağlantısı Yok” hatası uygulanabilecek birkaç pratik yöntemle kolaylıkla çözülebiliyor.DSL Bağlantısı Yok Hatası
Bu hatayı düzeltebilmek için öncelikle kullanıcıların internete bağlanmaya çalıştıkları modemlerinin kablolarını kontrol etmeleri gerekiyor. Sonrasında ise; sabit telefon hatları ile birlikte kullanıcıların internete bağlanmalarını sağlayan, splitter adlı cihazın çalışıp çalışmadığına bakmaları gerekiyor.

Sliptter cihazın arızalı olması halinde, cihazın çıkarılıp telefon kablosunun doğrudan modemin yer arkasında yer alan dsl girişine takılması gerekiyor. Kullanıcıların modemleri ise tüm bu işlemler halinde sinyal vermiyorsa bu durum modemin arızalı olduğu anlamına geliyor.

DSL ışığı açık olduğu halde hata veren modemlerin ise öncelikle farklı bir cihaza daha bağlanarak yeniden denenmesi gerekiyor.  Hatanın çözümü için uygulanabilecek, diğer bir yöntem ise; kullanıcıların modem servislerini arayarak cihazlarının sinyallerini ve sahip oldukları ip sinyallerini kontrol ettirmeleri gerekiyor.Yapılması gereken
DSL hatası alan kullanıcıların İlk olarak Google Chrome açıkken, CTRL Shift Delete tuşlarına aynı anda basarak, gelen ekrandan var olan tarama verilerinin temizlenmesi gerekiyor.

Bu işlemin gerçekleşmesi için ise kullanıcıların önlerine çıkan ekranda yer alan  “Aşağıdaki ögeleri şuradan sil:” kısmını “en baştan” olarak seçip tarama verilerini temizle seçeneğini işaretlemeleri gerekiyor. Sonrasında ise kullanıcıların tekrar internete giriş yapmaya çalışmayı deneyebilir.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!