Futbol
Giriş Tarihi : 20-04-2020 15:24   Güncelleme : 20-04-2020 16:46

Down Sendromlu Futsal evde çalışıyor

Down Sendromlu Futsal Milli takımı, şampiyonaya gidemedi ama evde antrenman yapıyor. Özel sporcular, özel çağrı yaptı. Antrenör Uğur Arı, daha önemli başarılar sözü verdi

Down Sendromlu Futsal evde çalışıyor

Geride kalan Mart ayında Antalya'da gerçekleştirilmesi planlanan Down Sendromlu futbolcular Futsal Trisome Game (Down Olimpiyatları)'na hazırlanan ancak Covid19 salgınından ötürü bu önemli organizasyona katılamayan Türkiye Down Sendromlular Futsal Milli takımı teknik direktör ve sporcuları, çalışmalarını evlerinde sürdürüyor.

Down Sendromlular Futsal Milli takım sporcuları Volkan Yavuzaslan, Hüseyin Dinç, Caner Ekin, Birkan Dikici, Tahra Kavis, Anıl Koçak, Oğulcan Öztürk ve Resul Orakçı evlerinde antrenörleri Uğur Arı'nın direktifleri doğrultusunda çalışma yaparken Corona Virüs salgınından ötürü de mesaj yayınladılar. Özel sporcular, sağlığın herşeyden önemli olduğunu ifade ederek kişisel izolasyona dikkat çekerek "Evde Kal Türkiye" dediler.

Down Sendromlular Futsal Milli takım antrenörlerinden Uğur Arı da, "Devlet büyüklerimizin telkinleri evde kalmaya devam ediyoruz. Özel sporcular ailesi olarak, bu virüsün üstesinden geldikten sonra uluslararası turnuvalarda başarılar alıp ülkemizi gururlandırmak amacıyla evde kal Türkiye" mesajı verdi.