Gündem
Giriş Tarihi : 01-09-2020 16:17   Güncelleme : 01-09-2020 16:31

Domatesler salça oluyor

Kayseri Melikgazi'de kazanlar kaynayıp, domatesler salça olurken, kışlık hazırlıklar da tam gaz devam ediyor.

Domatesler salça oluyor

29 Ağustos günü Belsin Kocatepe Mahallesi'nde başlayan 'Melikgazi Salça Günleri' Melikgazi'de tüm vatandaşların yararlanabilmesi için iki ayrı bölgede gerçekleştirilmeye devam ediyor. 

Pandemi kapsamında tüm tedbirlere uyarak yapılan salça günlerinde Melikgazili vatandaşlar kışlık hazırlıklarını yapıyor ve salçalarını kaynatıyor.

Vatandaşların kış için rahatlıkla hazırlık yapabileceğini ve 6 Eylüle kadar salça günlerinin devam edeceğini ifade eden Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “İlçemizde iki ayrı bölgede salça kaynatma günleri düzenliyoruz. Belediye olarak vatandaşlarımıza alanı tahsis ediyor, bu işler için gerekli olan kazan ve tuzu ücretsiz veriyoruz, aynı zamanda ücretsiz domates ve biber çekme makinesini de alanda hazır bulunduruyoruz. Salça günlerimiz 6 Eylül’e kadar devam edecek. Alanda salça yapımı dışında hemşehrilerimiz kışlık hazırlıklarını da yapıyorlar. Belirlediğimiz alanda, belirli günlerde gelen vatandaşlarımız salçasını kaynatıp, patlıcan ve biberini közleyebiliyor. Böylelikle hem diğer vatandaşlarımız dumandan etkilenmiyor, hem de salça kaynatanlar bir araya gelerek güzel bir ortam sağlanıyor. Tüm vatandaşlarımıza yapmış oldukları ürünleri afiyet ve sağlıkla yemelerini temenni ederim" diye konuştu.