Ekonomi
Giriş Tarihi : 10-06-2020 00:00   Güncelleme : 10-06-2020 00:00

Dolar ne kadar oldu

Amerika'nın korona virüs sebebiyle salgından ve ülkede çıkan isyanlar piyasayı ciddi boyutlarda etkileyerek dolar rakamlarında artış yaşanmasına sebep oldu. Peki 10 Haziran 2020 tarihli dolar ve euro rakamları ne kadar oldu

Dolar ne kadar oldu

Piyasaların harektlenmesi sonucu dolar ve euro son zamanların en yüksek rakamlarına ulaştı. Yatırım yapmak isteyen vatandaşlar, hergün rakamların alış ve satış fiyatını atraştırdı. Peki 10 Haziran 2020 Çarşamba döviz kurları ne kadar oldu? Siyasetin ve ekonominin hareketlenmesi sonrasında dolar ve euro rakamlarının yükselişe geçtiği gözlendi. Döviz kurlarındaki dalgalanma dün gün içerisinde devam etti. Çoğunlukla ticarette kullanılan dövizlerin, özellikle dolar ve Euro rakamlarının ne kadar olduğu merak ediliyor. Peki dolar ne kadar oldu? Anlık ve güncel dolar kurları merak ediliyor.           

Dolar bugün piyasalarda 6,79 rakamlarında işlem gördü. Siyasi gelişmelerin ve korona virüsün pek çok kişinin hayatına mal olduğu bügünlerde döviz kurlarını etkilendiği ve doların 6 rakamını aştığı gözlendi. Özellikle döviz yatırımı yapan vatandaşlar dolardaki son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Dış politikada yaşanan gelişmelerinden de etkili olduğu dolar, son dönemde yaşanan belirsizlikler ile pek çok analiste güven vermeyen bir yatırım aracı olarak görülüyordu.     

Dünyayı esir alan koronavirüsün Türkiye'de de görülmesi ve hızlı seyirde can almaya devam etmesi vatandaşlar tarafından panikle karşılandı. Salgından en az düzeyde etkilenmek isteyen pek çok kişinin marketlere akın ederek ürünleri yağmaladığı görüntüler şaşkınlık yarattı. Ardından dolar ve euro rakamları karışıklık sebebiyle yine zirveyi gördü.                   

Euro ise 7,72 seviyesinde seyrediyor.                                                                                                          

Serbest piyasa da döviz kurları ise şöyle:           

DOLAR           
Alış:6,7870
Satış:6,7935

EURO               
Alış:7,7114
Satış:7,7235