Medya
Giriş Tarihi : 16-02-2021 18:35   Güncelleme : 16-02-2021 18:35

Dolar Düşmeye Devam Ediyor! Dolar Kaç TL Oldu? Dolar neden düşüyor? Dolar düşecek mi? 16 Şubat Dolarda Son Durum Ne?

Dolar Düşmeye Devam Ediyor! Dolar Kaç TL Oldu? Dolar neden düşüyor? Dolar düşecek mi? 16 Şubat Dolarda Son Durum Ne?

Kayseritempo.org - Dolar Düşmeye Devam Ediyor! Dolar Kaç TL Oldu? Dolar neden düşüyor? Dolar düşecek mi? 16 Şubat Dolarda Son Durum Ne? Dolar kuru ne seviyede?  Uzun süredir dolarda devam eden düşüş bugünde düşüşe devam ederek tablolara yansıdı. 6 aydır dolar ilk defa en düşük olan 7 tl nin altında işlem gördü. Dolar 6.96 seviyelerine kadar düştü bugün itibariyle. Bu düşüşten sonra dolar alım satımda dengelerin değişeceği düşünülüyor.

Dolar da beklenen düşüş devam ederken Euro da son durum ne? Dolar son 6 ayın en düşük seviyeleri olan 7 tl nin altına düşerek herkezi çok şaşırttı. Dolar düşmeye devam edecek mi? Merkez bankası hangi adımları attı? Merkez Bankasının dolar karşısındaki kararlı duruşu devam ediyor. Yürüttüğü kararlılıkla dolar bugün itibariyle 7 tl nin altına da gerileyerek 6.96 seviyelerine kadar düştü. Peki dolar düşerken Euro ne durumda? Euro doların gerilediği bu sabahta 8.45 seviyelerinde işlem gördü. Tablolara 8.45 olarak yansıyan Euro güne bu seviyeden giriş yaptı. Sterlin ise 9.68 tl olarak aynı dakikalarda tabloya yansıdı.


16 Şubat Döviz Kurlarında Son Durum

Son 6 ayın en düşük seviyelerini gören dolar, 7 tl nin altına düşerek uzmanları haklı çıkardı. Dolarda ki düşüşte Merkez Bankasının önemli bir rol oynadığını unutmamak lazım. Döviz kurları karşısında sergilediği duruş ile Türk lirasına değer katmaya devam etti.