Medya
Giriş Tarihi : 13-01-2021 22:28   Güncelleme : 13-01-2021 22:28

Doğduğun Ev Kaderindir Barış Kim, Gerçek Adı Ne? Avukat Barış Engin Öztürk Sevgilisi, Yaşı, Boyu ve Dizileri Neler?

Doğduğun Ev Kaderindir Barış Kim, Gerçek Adı Ne? Avukat Barış Engin Öztürk Sevgilisi, Yaşı, Boyu ve Dizileri Neler?

Kayseritempo.org - Doğduğun Ev Kaderindir Barış Kim, Gerçek Adı Ne? Avukat Barış Engin Öztürk Sevgilisi, Yaşı, Boyu ve Dizileri Neler? Ekranların deneyimli isimlerinden Engin Öztürk, TV8'de yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Avukat Barış’ı karakterine can verecek. Barış karakteri'nin gerçek ismi ne Sorusu diziyle ilgili merak edilenler arasına girdi.

Çarşamba günleri Ekranlara gelen Doğduğun Ev Kaderindir  'Doğduğun Ev Kaderindir' dizisi Dr. Gülseren Budayıcıoğlu'nun çok okunan kitabı Camdaki Kız'dan esinlenerek televizyona uyarlandı. Konusunun yanı sıra karakterleriyle de dikkat çeken dizinin oyuncularından Engin Öztürk’ün kim olduğu izleyenler tarafından merak ediliyor.

Engin Öztürk kimdir?
Asker emeklisi bir baba ve ev hanımı bir annenin dördüncü çocuğu olan Engin Öztürk, 28 Eylül 1986 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldi. 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde lisansını tamamladı.
2003 yılında girdiği Hava Astsubay Meslek Yüksekokulundan 2005 yılında mezun oldu. Tiyatro merakı da Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda girdiği Tiyatro Şubesinden geliyor.

Engin Öztürk Hangi dizi ve filmlerde oynadı?
Star TV'de yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde II. Selim rolü üstlendi. Star TV'de yayınlanan Hatıra Gönül dizisinde iç mimarlık okuyan ve marangoz olan Yusuf rolünü oynadı. 2016 Aralık ayında sona eren Yüksek Sosyete dizisinde Kerem Özkan karakterini canlandırdı.
2018-2020 yılları arasında Netflix'in ilk Türk dizisi "Hakan: Muhafız" Levent Topal rolünü oynadı. 2019 yılında 21 Şubat 2020'de vizyona giren dizi Yüzleşme ve We Are filminde rol aldı. 2020 yılına kadar Netflix tarafından yayınlanacak absürt bir komedi dizisi olan 50 metrekarelik adlı diziye hazırlanıyor.

Çocukken büyük acılar çeken Mehdi ve Zeynep zorlu bir hayat mücadelesi içindedir ve ikisinin de ruhları yıllar geçse de çocukken aldıkları yaralarla doludur. İki yaralı ruh aidiyet hissini birbirinde bulacak. İkilinin bu yolculuğunu artık sözlükte bulunan aşka süt tüm kelimeleri izleyicisine yeniden anlatacaktır.
Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi ve Zeynep'in zorlu aşk efsanesi izleyicisi karşısına çıkarılıyor.