Gündem
Giriş Tarihi : 18-02-2021 17:23   Güncelleme : 18-02-2021 17:23

Doğan Cüceloğlu’nun Ölüm Nedeni Açıklandı! Sosyal Medya Yıkıldı

Mersin ilinin Silifke ilçesinde 9 Şubat 1938 tarihinde doğan 11 çocuklu bir ailenin en küçük bireyidir. Silifke’de ortaokulu bitirerek lise için Ankara ve Kırıkkale’de eğitime devam etmiştir.

 Doğan Cüceloğlu’nun Ölüm Nedeni Açıklandı! Sosyal Medya Yıkıldı

Mersin ilinin Silifke ilçesinde 9 Şubat 1938 tarihinde doğan 11 çocuklu bir ailenin en küçük bireyidir. Silifke’de ortaokulu bitirerek lise için Ankara ve Kırıkkale’de eğitime devam etmiştir. Üniversiteyi İstanbul’da okuyan Doğan Cüceloğlu psikoloji bölümünden mezun olmuştur.

Amerika Birleşik Devletlerin de doktorasını tamamlamıştır. Ankara Hacettepe üniversitesi ve Boğaziçi üniversitesinde psikoloji üzerine çalışmalar yaptıktan sonra kitap yazmaya başlayarak kariyerini kitap yazmak üzere tamamlamıştır. Genellikle psikolojik kitaplar yazan doğan Cüceloğlu’nun kitaplarından bazıları;

  • Öğretmen olmak, bir cana dokunmak
  • İletişim donanımları
  • Başarıya götüren aile
  • Mış gibi yetişkinler
  • Mış gibi yaşamlar
  • Bir kadın bir ses
  • İçimizdeki biz
  • İçimizdeki çocuk
  • Keşke siz bir yaşam için iletişim
  • Gerçek özgürlük

Bilinen ve sevilen başlıca kitapları arasındadır. Sunduğu programlarla evimize konuk olan ve yazdığı kitaplar ile zihnimize kalbimize konuk olan Doğan Cüceloğlu birçok kişinin hayatını değiştirecek konuşma ve kitaplara imza atmıştır. Kitap yazarlığı yaparken işinden hiç vazgeçmeyen ve kendi gibi psikolog olan eşi yıldız hanım ile birlikte insanların hayatına dokunmaya devam etmekteydiler. Ansızın gelen ölüm haberi ile sevenleri ve ailesini oldukça üzmüştür.

Doğan Cüceloğlu’nun Ölüm Haberi

83 yaşında hayata veda eden ve Dünyayı yerinden sarsan bir ölüm haber olan doğan Cüceloğlu’nun İstanbul Beşiktaş’ta bulunan evinde yardımcıları tarafından ölü olarak bulunması üzerine harekete geçen İstanbul Cumhuriyet başsavcısı ölümü ile ilgili soruşturma başlatmıştır. Yapılan soruşturma kapsamında izlenen güvenlik kamerası görüntüleri neticesinde olayda hiçbir kasıt bulunmadığı iletilmiştir.

Yıldız Cüceloğlu (Eşi) olay yerinde verdiği ifade ile yardımcısının yıllardır kendileriyle birlikte olduklarını ve yardımcısına oldukça güvendiğini söylemiştir. Yapılan otopsi neticesinde adli tıptan gelen raporda ise Doğan Cüceloğlu’nun ölüm sebebi kayıtlara Aort Damarı yırtılması olarak geçmiş ve doğal bir ölüm olduğu belirtilmiştir.  Bulunduğumuz şartlar göz önüne alındığında orta yaşlı denilebilecek bir yaşta hayata veda eden doğan Cüceloğlu için son kez bir araya gelerek doğan Cüceloğlu’nu İstanbul bebek ile Rumelihisarı arasındaki sırtlarda bulunan ve İstanbul boğazına bakan Aşiyan Mezarlığı defin işlemini gerçekleştirmek üzere toplanılacaktır.