Gündem
Giriş Tarihi : 20-03-2019 16:05   Güncelleme : 20-03-2019 16:15

Diyanet, 2019 yılı 9500 Personel Alımı Mülakatları sonuçlarını açıkladı mı?

Diyanet 2019 senesinde 9500 personel (imam, imam hatip, müezzin kayyim ve KKÖ) alımı yapacağını açıklamıştı. Personel alımıyla ilgili olarak mülakatlar yapıldı, peki mülakat sonuçları açıklandı mı? Diyanet imamlık ve personel almayla ilgili mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Diyanet'in 2019 yılı 9500 Personel Alımı Mülakatlarının sonuçları açıklandı mı?

Diyanet, 2019 yılı 9500 Personel Alımı Mülakatları sonuçlarını açıkladı mı?

Diyanet 2019 senesinde 9500 personel (imam, imam hatip, müezzin kayyim ve KKÖ yani Kur'an Kursu Öğreticisi) alımı yapacağını açıklamıştı. Personel alımıyla ilgili olarak mülakatlar yapıldı, peki mülakat sonuçları açıklandı mı? Diyanet imamlık ve personel almayla ilgili mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacak?

Diyanet 2019 yılında 9500 imam, imam hatip, müezzin kayyim ve KKÖ alımı yapacağını açıklamıştı. Hatta bu konuda ileri bir tarih verilse de seçimlerden önce mülakat olacağını açıklayan İmamlar Soruyor isimli site verdiği haberlerde haklı çıkmıştı. Diyanet geçtiğiöiz haftalarda persone alımıyla alakalı mülakatları yaptı. Ardından adaylar merakla sonuçları beklemeye başladı. 

MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Son zamanlarda Diyanet Haber ve Becayiş alanında yeni olmasına rağmen hızla büyüyen diyanet camiasının toplandığı isimli site İmamlar Soruyor, mülakat sonuçlarıyla ilgili olarak kısa zamanda açıklama yapacağının bilgisini verdi. An itibaıyla mülakat sonuçları ile alakalı çalışmaların sürdüğü belirten site, kısa zaman içerisinde mülakatlar ile ilgili tarih verilebileceğinin de bilgisini verdi. 

Diyanet'in mülakat sonuçlarını ne zaman açıklayacağı konusunda net bir tarih şuan için olmadığı gibi sonuçlar henüz açıklanmış da değil.

Kaynak ve detaylı bilgi: http://www.imamlarsoruyor.com/sorular/arkadaslar-mulakat-sonuclari-icin-tekrar-gorustuk/