Kayserispor
Giriş Tarihi : 08-12-2020 19:58   Güncelleme : 08-12-2020 20:07

Disiplin Kurulu ceza kesecek

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ve basın sözcüsü Mustafa Tokgöz'e ceza verecek

Disiplin Kurulu ceza kesecek

Süper Lig'in 10.haftasında deplasmanda Göztepe ile 1-1 berabere kalan Hes Kablo Kayserispor'da kulüp başkanı Berna Gözbaşı, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)'ya sevkedildi.

2 isim PFDK'lık
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nin resmi internet sitesinde "Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı'nın 5 Aralık 2020 tarihinde oynanan Göztepe-Kayserispor Süper Lig müsabakasındaki sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 36. maddesi uyarınca ve Hakareti nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 41. maddesi uyarınca 8 Aralık 2020 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" paylaşımı yapıldı.
Ayrıca Hes Kablo Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz de, 5 Aralık 2020 tarihinde medyada ve sosyal medya hesabından yaptığı Sportmenliğe Aykırı Açıklamalar nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkedildi.

Ne olmuştu
Göztepe ile deplasmanda karşılaşan Hes Kablo Kayserispor, maçın ikinci yarısında Pedro Henrique ile gol bulup öne geçmişti. Sarı Kırmızılılar, bu golden bir kaç dakika sonra Lennon'un ayğından ikinci golü buldu. Ancak hakem Yaşar Kemal Uğurlu, VAR'ın da uyarısı ile pozisyonda faul olduğu gerekçesi ile golü iptal etti. Kayserispor cephesinde bariz gol olarak görülen bu pozisyon sonrasında sinirler gerildi. Müsabakayı statda izleyen Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ve kulüp basın sözcüsü Mustafa Tokgöz, golün iptal edilmesine tepki gösterdi. Federasyon temsilcisi de, o anları rapor edince Başkan Berna Gözaşı ile basın sözcüsü Mustafa Tokgöz PFDK'lık oldu.