Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 25-11-2019 02:17

Develispor Sağlıkspor maçı

Kayseri amatör futbol. Kayseri Süper Amatör maçında Develispor ile Sağlıkspor karşılaştı. Maç tamamlanamadı

Develispor Sağlıkspor maçı

Kayseri Süper Amatör küme lideri Develispor, sahasında Kayseri Sağlıkspor ile karşılaştı. Lig lideri Develispor, geçen hafta Trend Gayrimenkulspor maçında yaşanan olaylardan ötürü 4 futbolcusu ve antrenörü önemli cezalar alan Sağlıkspor karşısında da kaybetmedi.

Müsabakanın 70.dakikasına kadar oyunu 4-3 önde götüren Develispor, rakibinin sahada 6 kişi kalması üzerine 90 dakikayı göremedi. Müsabakanın hakemi, Sağlıkspor'un sahada 6 kişi kalmasından ötürü maçı bitirdi. 

Kayseri Sağlıkspor'da Fatih Çanakcıo ve kaleci Yakup Kocaoğlu kırmızı kart ile oyun dışı kalırken İzzet Karagül, Adem Demircioğlu ve Abdullah Büyükelbaşı da sakatlandığı gerekçesi ile oyun alanından çıktı. Oyuncu değiştirme hakkı bulunmayan Sağlıkspor 6 kişi kaldı ve maçın hakemi de müsabakayı bitirdi. Futbol oyun kuralları gereği Kayseri Develispor, müsabakayı 4-0 hükmen kazanmış olacak.

Maç sonrasında açıklama yapan Develispor Başkanı Ali Kabak, "Kendi sahamızda Sağlıkspor'u ağırladık. Maçın 70. dakikasında 4-3 öndeyken rakip takım 6 kişi kalınca hakem maçı bitirdi. Develispor'umuz maçı hükmen kazanmış oldu" dedi. Develispor 10.maç sonmrasında puanını 27'ye yükselterek liderlik koltuğundaki yerini korudu.